Press "Enter" to skip to content

Autobusų nuoma siūlančias įmones reikia rinktis atsakingai

nlbus.ltNorite išsinuomoti autobusą, bet nė karto neteko to daryti, tad nežinote kaip viskas vyksta? Transporto nuomos įmonės pabrėžia, kad jos gali atsakyti į visus klausimus, tik prieš tai reikėtų aiškiai nurodyti visą informaciją apie būsimą kelionę. Toje informacijoje turi būti pateikiama ne tik kelionės trukmė, bet ir keleivių skaičius bei sustojimai. Taipogi teks nurodyti kokiu būdu bus surenkami visi keleiviai. Viskuo kitu įmonė pasirūpins pati. Tai reiškia, kad ji pati pateiks visą informaciją apie nuomos sąlygas. Žinokite, kad kiekviena įmonė taiko skirtingus reikalavimus, o taip pat kai kurios įmonės siūlo daug modernesnį transportą, kuris gal daryti taką nuomos kainai.

Autobusus nuomojančios įmonės akcentuoja, kad kelionės gali vykti tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų. Taipogi autobusus galima nuomotis ilgalaikėms ar trumpoms kelionėms. Nuomos kaina nustatoma individualiai, o tai reiškia, kad vieni moka didesnę, o kiti – mažesnę kainą. Priklausomai nuo pasirinkto transporto, gali būti taikomi specialūs reikalavimai dėl bagažo. Pavyzdžiui, jeigu autobusas yra sena ir ne toks erdvus, gali būti ribojamas bagažo kiekis. Modernesnius autobusus besinuomojantys keleiviai gali su savimi gabenti didesnį daiktų kiekį. Kaip bebūtų, visus niuansus paaiškina patys transporto nuomotojai.

Ketinantiems nuomotis autobusą, būtina žinoti ir tai, kad į nuomos kainą yra įtraukiamas privalomas kleivių draudimas. Be jo vykti niekur negalėsite. Tai reiškia, kad įmonės pačios turi drausit keleivius. Jeigu jūs pageidausite, kad keleiviai nebūtų draudžiami dėl neva mažesnė kainos, tuomet jūsų pasiūlymas ko gero bus apdraustas. Matote, draudimas yra privalomas įstatymų numatyta tvarka, tad jeigu įmonė jūsų ir jūsų keleivių nedraustų, ji rizikuotų gauti baudą.

Kiekviena įmonė taipogi akcentuoja, kad transporto pasiūla irgi iš dalies lemia nuomos kainą. Erdvūs autobusai nuomojami didesniam žmonių skaičiui, todėl nuomos kaina kiekvienam keleiviui būna mažesnė. Dėl šios priežasties ir yra svarbu, jog kruopščiai paskaičiuotumėte kiek žmonių su jumis keliaus. Prieš sudarant nuomos sutartį, patartina kruopščiai perskaityti visus reikalavimus. Yra įmonių, kurios taiko draudimus, o juos pažeidus, gali tekti mokėti baudas.

Straipsnį pateikė: nlbus.lt