Boileriai: kaip išsirinkti?

boileriaiVandens boileriai kaip alternatyvi šildymo priemonė jau itin populiari ne tik privačiuose namuose, bet ir įrengiant šildymą butuose. Boileris gali pagelbėti ne tik norint sutaupyti energijos, bet ir pinigų. Jei norėtumėte išbandyti šį pasirinkimą, tačiau nežinote, koks boileris Jums labiausiai tiktų, štai keletas patarimų, kaip priimti tinkamą sprendimą.

Horizontalu ar vertikalu?

Kone dažniausias iškylantis klausimas, renkantis boilerį, kokį montavimo būdą pasirinkti. Boileriai gali būti namuose kabinami tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Pasirinkimas priklauso ne tik nuo vietos namuose, bet ir nuo to, kiek vandens ketinate pašildyti.

Itin dažnai specialistai pataria rinktis horizontalius boilerius, nes juos patekęs vanduo greitai susimaišo ir lengviau įšyla. Be to, renkantis tarp horizontalaus ir vertikalaus boilerio, verta žinoti, jog mažesnės talpos horizontalūs boileriai atitinka didesnės talpos vertikaliuosius. Deja, ne visuomet namuose esama tiek vietos, kad būtų galima pakabinti horizontalų įrenginį, todėl vertikalūs boileriai vis dar išlieka itin populiarūs rinkoje.

Ką pastebėti?

Renkantis boilerį, atkreipkite dėmesį ne tik į jo galią ir talpą, bet ir į kitus svarbius dalykus:

  • Šilumokaičio plotas. Ne boilerio galia, o jo šilumokaičio plotas lemia tai, kaip efektyviai dirbs boileris. greičiausiai veikiantys boileriai yra tie, kurių šilumokaičio plotas siekia 1-2 cm. Tuomet net ir virš 100 litrų vandens talpinantis boileris pašildys vandenį per 15-20 min.
  • Kaitinimo elementai. Labai svarbu, kad boilerio kaitinimo elementai veiktų kokybiškai ir būtų saugūs naudoti. Dažniausiai galima rinktis iš spiralinių ir keramikinių. Pastarieji, pasak specialistų, gerokai pranašesni, nes jie nekontaktuoja su vandeniu, todėl vanduo įkaista greitai ir būna be jokių nuosėdų. Naudodami boilerį su keramikiniais elementais taip pat galėsite būti tikri, jog vanduo ilgai neužkalkės, bus minkštas, o boilerį reikės valyti rečiau.