Press "Enter" to skip to content

Butų nuoma Vilniuje: į ką atkreipti dėmesį?

butų nuomaApie nuomojamus butus Vilniuje skelbimų galima rasti pačiuose įvairiausiuose portaluose bei skelbimų lentose. Netgi socialiniuose tinkluose žmonės jungiasi į grupes, kur dalijasi geriausiais ir pigiausiais nuomos pasiūlymais. Tai rodo, jog būtų nuoma Vilniuje sparčiai populiarėja. Todėl ne retai pasitaiko ir sukčiavimo atvejų. Visgi, ką reikėtų žinoti pirmą kartą ieškant buto nuomai Vilniuje?

Kada pigiausia nuoma?

Kai NT rinka nuolat plečiasi ir net būsto nuomos pasiūlymų sostinėje kartais tenka su žiburiu ieškoti, vienu aktualiausių kriterijų lieka kaina. Tačiau ne visuomet pigiausias variantas yra pats geriausias. Todėl tiems, kurie nori sutaupyti, tačiau išsirinkti padorų butą, reikėtų pagalvoti apie tai, kada rinkoje kainos yra pakilusios į aukštumas, o kada krinta. Dažniausiai ciklas labai panašus kasmet. Aukščiausios nuomos kainos būna rudenį bei pavasario pradžioje. Todėl norint sutaupyti, reikėtų pradėti ieškoti nuomos pasiūlymo žiemos pradžioje. Tuomet, artėjant žiemos šildymo sezonui, nuomininkai pasiruošę ir labiau nuleisti kainas.

Dar vienas būdas sutaupyti, rinktis pasiūlymus ne per brokerius. Lietuvoje būtų nuoma jau tapo tokia populiari, jog dažniausiai nuomininkai nebesivargina ir nuomos paieškų reikalus perduoda brokeriui. Šis, žinoma, paprašo atitinkamo atlygio. Todėl kyla nuomos pasiūlymo kaina. Jeigu norite rasti pigesnį variantą, rinkitės pasiūlymus, kurie skelbiami be tarpininkų.

Kaip apsisaugoti?

Viešojoje erdvėje jau buvo skelbta ne viena istorija apie tai, kaip žmonės, ieškantys buto nuomai, liko apgauti. Dažniausiai tokiomis pinklėmis patiki naivūs, skubiai būsto nuomai ieškantys žmonės. Tradiciškai sukčiai įkelia į skelbimo portalus skelbimą apie itin patrauklaus buto nuoma. Buto nuotraukos traukia akį, o ir kaina būna neįprastai žema. Tačiau susisiekus su nuomininku, ten išgirsti, jog šis butas labai populiarus, daug kas nori nuomoti. Tačiau būtent Jums galima išnuomoti tuo atveju, jei jau dabar sutinkate pervesti avanso mokestį. Gali atrodyti keista, tačiau nemažai žmonių patiki tokiu susitarimu ir perveda pinigus. O jau kitą dieną neberanda nei skelbimo, nei žmogaus, su kuriuo ką tik kalbėjo dėl nuomos. Todėl geriausia išvengti tokių nemalonumų nepervedant pinigų iš anksto. E to, butų nuoma turėtų būti vykdoma oficialiai. Tad pasitikėkite tik tais nuomininkais, kurie siūlo pasirašyti nuomos sutartį. Tik tuomet kalbėkite apie finansinius reikalus.