Dantų gydymas ir nėštumas

dantų protezavimasNėštumas – laukimo metas, kuomet moters gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis. Viskas nušvinta naujai, į gyvenimą imama žiūrėti tarsi kitu kampu. Nėštumo metu svarbiausia labai saugoti savo sveikatą ir tinkamai maitintis, vengti nereikalingo streso. Dažnai būsimos mamytės net pačios nežino, kas iš tiesų galima ir kas ne nėštumo metu. Labai populiari tema besilaukiant – dantų taisymas.

Taip jau yra, kad nėštumo metu organizme ima daugintis daugiau hormonų, kurie burnoje išskiri daugiau bakterijų. Be to, dažną būsimą mamytę kamuoja rytinis pykinimas, o vėmimo metu burnoje taip pat dažnai užsilieka dantų paviršių griaužiančios medžiagos. Todėl labai dažnai nėštumas tuojau pat tampa susijęs su dantų problemomis. Dantys tampa jautresni, ima greičiau gesti, lūžinėti.

Kada galima kreiptis pas odontologą?

Kartais būsimos mamytės mano, kad nėštumo metu iš viso geriau nesėsti į odontologo kėdę. Tuomet net ir ištikus bėdai su dantukais jos į tai nekreipia dėmesio ir nesikreipia pas specialistus. Tačiau odontologai įspėja, kad geriausiai pas specialistus pasirodyti jau iš karto pastojus, kad būtų galima įvertinti, kokio dantų gydymo nėštumo metu gali prireikti. Taip pat geriu netempi laiko jeigu jau jaučiate nepatogumą ar skausmą dantyse. To kentėti tikrai nereikia.

Iki kada dar galima taisyti dantukus?

Tiesa tokia, kad tikrai ne viso nėštumo metu patariama lankytis odontologijos klinikoje. Geriausiai visas bėdas susitvarkyti dar antrojo nėštumo trimestro metu. Tai pats geriausias laikas, kuomet vaisius jau susiformavęs ir tik auga, tad nedidelis stresas jam sunkiai gali pakenkti. Be to ir būsimos mamytės šiuo metu dar gana ramios ir joms nesunku ilgai išsėdėti odontologo kėdėje.

Ar pavyks ištverti skausmą?

Kartais būsimos mamos mano, kad nėštumo metu negalima kone viskas, kas buvo leistina nesilaukiant. Daugelis prisigalvoja įvairių mitų, legendų ir prietarų, pagal kuriuos reikėtų gyventi nėštumo metu. Vienas tokių – jog negalima lankytis pas odontologą ir jokiu būdu negalima, kad specialistas atliktų nejautrą net jei prireiktų dantuką kaip reikiant sutvarkyti. Tačiau iš tiesų tai nėra tiesa. Geri specialistai profesionaliose klinikose puikiai žino, kaip elgtis su būsimomis mamytėmis ir net jei gydymo metu reikia suleisti nuskausminamųjų, jų dozė paskiriama šiek tiek mažesnė. Be to, gimdyvėms vedami specialūs vaistai, kurie nekenkia vaisiui. Kai kurias sudetingas procedūras kaip dantų protezavimas, dantų implantavimas derėtų atidėti po kūdikio gimimo.