Press "Enter" to skip to content

Ekologiška šiferio danga – kokybės ir estetikos derinys

ekologiškas šiferis

Išskirtinio pirkėjų dėmesio sulaukianti ekologiška šiferio danga vertinama dėl itin gerų praktinių savybių, ilgalaikės eksploatacijos ir puikios estetinės išvaizdos. Stogo dangų meistrai teigia, kad šiferis yra vienas optimaliausių pasirinkimų, prisitaikantis prie individualių pirkėjų poreikių. Nors šiferio dangos montuojamos gana seniai, deja, ilgą laiką jose buvo naudojamas asbestas, kuris kenkė aplinkai ir žmonių sveikatai. Šiais laikas situacija iš esmės pasikeitė ir asbestas buvo pakeistas į sintetinį pluoštą, kuris yra saugus ir nekenksmingas.

Nors šiferio formų pasirinkimas yra kiek mažesnis nei plieninės stogo dangos, pasiūla tikrai prisitaikys prie išrankiausiųjų poreikius, siūlant tiek klasikinius, tiek itin modernius sprendimus stogo dangai. Svarbu paminėti tai, kad šiferis yra gan lengvai dengiamas, nereikalauja ypatingų žinių ar patirties. Šiuolaikiškas ekologiškas šiferis yra nedegi ir kvėpuojanti danga, kuri pagerina stogo ventiliaciją ir užtikrina puikią garso izoliaciją.

Estetiški, ilgaamžiai ir lengvai montuojami banguoti lakštai

Vienas dažniausių pirkėjų pasirinkimų – aukštos kokybės, žinomo gamintojo banguoti stogo dangos lakštai, sukuriantys išskirtinai gražų stogo reljefą. Tai danga, kuri savo estetinėmis savybėmis primena čerpes. Prie stogo lakštų galima komplektuoti originalias stogo sandarinimo detales, kurios suteikia estetinio išbaigtumo ir pagyvina bendrą namo vaizdą.

Banguoti lakštai – tai ekologiška beasbestinė stogo danga, kurios gamybai naudojamas cementas, kalkakmenis, celiuliozė, vanduo ir PVM pluoštas, pakeitęs asbestą. Čia svarbu paminėti, kad pluoštinis cementas išsiskiria itin aukštais atsparumo aplinkos poveikiui rodikliais ir ilgaamžiu patvarumu, todėl ir pati stogo danga užtikrina ilgaamžę eksploataciją, puikiai tinka permainingiems Lietuvos orams ir staigiems temperatūros pokyčiams, nereikalauja sudėtingos priežiūros ir atrodo estetiškai net ir praėjus ne vieneriems naudojimo metams. Pluoštinis cementas išsiskiria cheminiu neutralumu, todėl yra saugi medžiaga, į aplinką neišskirianti jokių nuodingų medžiagų. Net ir pats pluoštinio cemento gamybos procesas yra ekologiškas, kadangi nelieka jokių antrinių žaliavų.

Šiferio dangos pranašumai

Kalbant apie šiferio dangos privalumus visų pirma išskiriamas jos ekologiškumas, saugumas ir ilgaamžiškumas, taip pat – optimalus kainos ir kokybės santykis, ilgaamžė eksploatacija ir nesudėtinga priežiūra. Daugeliui šiferio gaminių suteikiama kelių dešimčių metų kokybės garantija. Tai danga, kuri nesukelia triukšmo krušos ar liūties metu, yra nedegi ir kvėpuojanti medžiaga, pagerinanti stogo konstrukcijos vėdinimą ir ilgaamžiškumą. Šiferio danga yra atspari permainingiems orams, rūgštims ir šarmams. Jos montavimas nereikalauja nei specialių įrankių, nei specifinių žinių, o priežiūra – ypatingo dėmesio ar papildomų išlaidų.