Press "Enter" to skip to content

Geri darbo skelbimai – kelialapis į darbo pokalbį

darbo skelbimaiVisiems ieškantiems darbo Lietuvoje itin padeda interneto svetainės, kurios vienija darbo ieškančius, ieškančius darbuotojų ar specialistų žmones. Tai itin populiarus ir efektyvus būdas greitai surasti ne tik darbo vietą, bet ir patikimą darbuotoją. Pasak specialistų, tokiose svetainėse užsiregistruoti gerai ne tik dėl perspektyvų, bet ir dėl patirties. Statistika rodo, jog ne visuomet geras CV garantuoja darbą, pirmasis įspūdis apie žmogų sudaromas iš pirmų sakinių apie jį, o tai gali sukurti darbo skelbimai.

Ką norite pasakyti apie save?

Nepamirškite, jog Jūsų gyvenimo aprašymas, skelbimas ir motyvacinis laiškas turi būti pristatomojo pobūdžio. Tai nėra nei reklama nei savęs peikimas, tai objektyvus savęs pristatymas. Svarbiausia, ką reikia paminėti pristatant save, savo, kaip darbuotojo, savybes. Paminėkite darbo patirtis, kokius gebėjimus Jums ši patirtis padėjo išugdyti. Labai svarbu paminėti, kokiomis vertybėms vadovaujatės gyvenime, nes tai lygiai taip pat svarbu, kaip ir profesinė patirtis.

Ką reikia pasakyti apie save?

Dažnai žmonės mano, jog darbo skelbimai – tai savęs išgyrimas. Todėl kartais kyla dilema, ar skelbime, kaip ir CV, rašyti tik tiesą. Yra nemažai dalykų, kurių daugelis darboviečių nė netikrina. Pvz., jei parašysite, jog esate išklausę tam tikrus kursus, turėję patirties konkrečioje įmonėje. Dažnas darbdavys įvertina šiuos punktus, tačiau jų netikrina. Tačiau prieš meluodami apie save būsimam darbdaviui, turėtumėte atsakyti į klausimą, ar ketinate viso to išmokti ir ar verta rizikuoti, jei šių gebėjimų iš tiesų darbe prireiks. Žinoma, viena yra eiti į pokalbį dėl padavėjos darbo ir sakyti, jog jau turite nemažai patirties ir visai kita yra darbintis aukštalipiu apsimetant, kad jau esate dirbę dideliuose statybų projektuose.

Kur skelbti apie save?

Kai kuriems žmonėms atrodo, kad darbo skelbimai yra didžiausiose skelbimų svetainėse ir tiek. Iš tiesų, darbo skelbimus rašantys darbo ieškantys darbuotojai gali pasakyti, jog vietų pasiskelbti apie save internete yra gerokai daugiau. Apie tai reikia gerai pagalvoti. Žinoma, nereikia ignoruoti paprastų skelbimų lentų, bet tikėtina, jog gerų rezultatų duos tai, jei savo skelbimą talpinsite konkrečioje darbo skelbimų svetainėje. Be to, nepamirškite ir laisvai samdomų darbuotojų forumų bei platformų. Ten taip pat galite patalpinti skelbimą apie savo turimą patirtį ir gebėjimus – gali būti, kad tai taps galimybe papildomai užsidirbti ar rasti bent laikino darbelio.