Press "Enter" to skip to content

Ką daryti sunegalavus užsienyje?

vaistai interneteIš Lietuvos emigravo beveik milijonas gyventojų. Tai reiškia, kad kiekvieno mūsų šeimoje yra emigrantų. Visi galime papasakoti linksmų arba nelabai istorijų. Tačiau išvykus, kad ir kelioms dienos svetur, ir sunegalavus, neretai nežinome kur ieškoti pagalbos. Dar sudėtingiau apsirgus pirmaisiais emigracijos mėnesiais.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Jei situacija yra labai prasta ir matote, kad be mediko neišsiversite, o kitos valstybės socialinio draudimo numeris dar už kelių dienų, teks prisiminti Europos sveikatos draudimo kortelę. Žinoma, ją pasidaryti reikėtų dar prieš išvykstant. Su ja gausite nemokamas pirmos pagalbos sveikatos priežiūros paslaugas.

Maža staigmenėlė iš įstatyminės bazės. Europos sveikatos draudimo kortelė galioja tol kol esate sumokėjęs įmokas už privalomą sveikatos draudimą.

Vietinė vaistinė

Pagaliau su receptu rankose stovime prie vaistinės. Deja, nuotaika greitai subjūra. Nemanėme, kad gavus receptą nemažai teks pakloti vaistinėje. Alternatyva – vaistai internete. Čia jie  yra lietuviškomis kainomis. Taip pat vaistai internetu i uzsieni siunčiami (net kelis kartus keliauja vaistai internetu i uk).

Nemažiau varginanti yra vaistų paieška vaistinėse. Tai užima laiko ir energijos. Nebent ieškosime interneto prieigos ir vaistus įsigysime internete.

Internetinė vaistinė

Jeigu sunegalavimas nėra toks rimtas ir gydytojo pagalba nėra būtina, tačiau pirmosios pagalbos vaistinėlė liko Lietuvoje pas mamą, lengvai pagelbėti gali vaistai internete. Čia platus asortimentas (vaistai internetu camelia, gintarinė vaistinė internetu ir eurovaistinė internetu), galite konsultuotis su visą parą dirbančiais specialistais.

Kaina tikrai viliojanti ne tik dėl nemažos konkurencijos, tačiau ir mažesnių kitų kaštų. Tarkim, vaistai internetu is lenkijos yra pigesni, negu tektų nusipirkti Didžiosios Britanijos ar Norvegijos vaistinėje. Pripažinkime, kad kaip ir batų ar maisto produktų, taip ir vaistu kainos priklauso nuo rinkos.

Būtina paminėti, kad preparatus, kuriems būtinas receptas taip pat galima įsigyti internete, jeigu Jums išrašytas elektroninis receptas. Todėl viešint užsienyje būtinai susisiekite su savo šeimos gydytoju.

Kita vertus, vaistai internete siunčiami paštu. Todėl juos gausite tik po kelių dienų. Tad saugokime savo sveikatą ir neleiskime rimtai ligai užklupti netikėtai, lyg iš pasalų.