Press "Enter" to skip to content

Ką reiktų žinoti apie prekių išmuitinimą?

prekių išmuitinmimasGalimybės internete plečiasi nepastebimai greitai. Jau nebeįsivaizduojama kasdienybė be prekių įsigijimo elektroninėse parduotuvėse. Tai leidžia gauti visas norimas prekes iš bet kurio pasaulio krašto, vos kelių klavišų paspaudimų dėka, o ir ilgose parduotuvių eilėse laukti klientams nebereikia. Atstumas tarp Azijos ir vakarų Europos nebėra problema, norint įsigyti pigesnes ar dar nematytas mūsų krašte prekes. Užsisakyti prekes labai lengva, tačiau ne visada taip lengva jas atsiimti. Visi siuntiniai iš JAV, Honkongo ar kitų ne Europos Sąjungos valstybių turi praeiti muitinės patikrą, o didelei daliai turi būti atliktas ir prekių išmuitinimas, norint jas atsiimti mūsų šalyje.

Iš esmės, prekių išmuitinmimas iš trečiųjų šalių nėra sudėtingas procesas, tačiau didelis kiekis dokumentų, kuriuos reikia užpildyti ir ne kiekvienam aiškios muitų kainos, sukelia daug nesusipratimų. Muitas – privalomas valstybės mokestis už importuojamas gėrybes, atgabenamas iš ne Europos Sąjungos šalių. Muitinės darbuotojai turi pilną teisę įvertinti kiekvieną siuntinį ir prireikus jam nustatyti muitą, kurį siuntinio gavėjas turi sumokėti, norėdamas išmuitinti savo prekę. Kaip numatyta Lietuvos respublikos įstatymuose, muito suma skaičiuojama procentaliai nuo sumos, kuri buvo sumokėta tiekėjui, pardavėjui. I šią sumą įeina prekės vertė, pakavimo, siuntimo išlaidos.

Tačiau siuntos nėra apmokestinamos, kai jų bendroji vertė mažesnė nei 22 eurai. Fiziniams asmenims gaunantiems siuntinį kaip dovaną prekių išmuitinimo mokestis taikomas pasiekus 45 eurus. Norint sužinoti tikslią būsimą muito kainą, galima pasinaudoti internete esančia Importo mokesčių skaičiuokle, kur pateikus siuntinio vertę, kursą pateikiama būsimi mokėtina suma. Taigi, įsigyjant vertingesnes prekes, būtina nepamiršti, kad numatomas prekių išmuitinimas, kuris padidina ir jų vertę. Be to užsisakant prekių pristatymą, dažnai priskaičiuojami papildomi mokesčiai. Muitinės procedūrų atlikimas, siuntos saugojimas, deklaracijos paruošimas, siuntos gavėjo atstovavimas muitinėje ir panašių paslaugų suteikimas gali ženkliai įtakoti prekių įsigijimą.

Taigi, norint sutaupyti ir gauti internetu užsakytas prekes iš trečiųjų šalių už tokią kainą, kuri yra nurodyta, būtina prieš tai pasidomėti prekių išmuitinimu ir papildomomis siuntimo paslaugomis bei jų kaina.