Press "Enter" to skip to content

Kaip ir kur galima įsigyti norimą gitarą?

gitaraIšsirinkti gitarą gali pasirodyti gana paprasta, bet realybė yra tokia, kad kiekvienam ją pasirinkti yra sudėtinga. Daug ką lemia muzikanto amžius, gitaros įsigijimo tikslas, turimas biudžetas ir kiti niuansai. Kiekviena gitara turi būti turi būti pasirenkama atsakingai, nes vis dėlto – šis muzikos instrumentas nėra vienadienis. Norintiems šiuo instrumentu groti ilgą laiką, teks jo įsigijimui numatyti pakankamą pinigų sumą. Kiekvienam perkančiam gitarą reikia įvertinti visus niuansus, o taip pat labai svarbu pasidomėti kaip vyksta pats pirkimo procesas. Šiuo metu gitaras įsigyti galima ne tik muzikos prekių parduotuvėse, kuriose viskas parduodama gyvai apžiūrint visus instrumentus.

Gitaros pasirinkimas iš esmės priklauso nuo to, kas ją naudos. Pavyzdžiui, vaikams yra skirtos vienos, paaugliams – kitos, suaugusiems – dar kitos gitaros. Tai labiausiai liečia gitarų dydį. Yra ypač mažų gitarų, kurios turi mažiau stygų, jos yra lengvesnės ir lengviau naudojamos. Jos yra skirtos būtent vaikams. Paaugliams dažniausiai galima parinkti tiek standartines, tiek ir šiek tiek mažesnes gitaras, bet aišku – jos skambės lygiai taip, kaip ir įprastas muzikos instrumentas. Kas liečia gitarų pirkimą paaugliams, labai svarbu paminėti, kad jie gali iš karto rinktis standartinio dydžio gitaras, nes vis dėlto – paauglystė trunka neilgai, o jeigu instrumentas kokybiškas, tuomet juo groti bus galima dar ne vienerius metus. Gitaras patariamas pradžioje rinktis būtent pagal amžių.

Sekantis svarbus aspektas, į kurį verta įsiglinti – gitarų rūšis. Ne paslaptis, kad jos skirstomos į: klasikines, akustines, elektrines, bosines ir kitas gitaras. Iš pradžių reikėtų nuspręsti ką rinktis būtų geriausia ir kokiu muzikos stiliumi bus grojamas. Jeigu kalba eina apie mokymąsi, tuomet aišku, kad teks rinktis arba klasikinę arba akustinę gitarą. Čia jau patiems reikės spręsti, nes vis dėlto – viena gitara skirta populiariosios muzikos grojimui, o kita – klasikinės bei lotynų. Kuo akustinė gitara skiriasi nuo klasikinės – yra daug informacijos internete. Užteks atsidaryti specialias informacines interneto svetaines, kurios skirtos muzikantams.

Gitarų įsigijimas, kaip minėta aukščiau, galima ne tik įprastose parduotuvėse, kuriose gyvai galima viską apžiūrėti ir palaikyti rankose. Šiuo metu Lietuvoje veikia ne viena elektroninė parduotuvė, suteikianti galimybę gitaras užsakyti elektroniniu būdu. Tokie užsakymai priimami netgi iš užsienyje gyvenančių pirkėjų.

Internetu gitaras naudinga pirkti tiems, kurie gyvena atokesniuose miestuose. Juos dažniausiai nebūna įprastų muzikos prekių parduotuvių, todėl trunka važiuoti toliau. To važinėjimo į kitus miestus galima išvengti dairantis į el. parduotuvių pasiūlymus. Negalvokite, kad internete viskas labai brangu, nes priešingai – ten gitarų kainos yra mažesnės. Pasirinkimo klausimu taip pat nebus kuo abejoti, nes vis dėlto – siūlomas asortimentas tikrai yra milžiniškas.

Gitarų užsakymo procedūra yra gana paprasta, nes viskas atliekama tarsi perkant įprastas prekes internetu. Tiesiog užsakymo tvarka nelabai kuo skiriasi nuo kitų el. parduotuvių. Jums reikės pasirinkti norimą gitarą. Paksui teks atlikti užsakymo žingsnius – įdėti į krepšelį, nurodyti pristatymo informaciją bei apmokėti išrašytą sąskaitą. Galiausiai, jums teks laukti kol gitara bus pristatyta. Jos pristatomos per kurjerius, pašto tarnybas arba galima naudoti pašto terminalais.