Press "Enter" to skip to content

Kas yra logistika ir atsargų valdymas?

logistikaTiems, kurie neseniai susidūrė su logistikos paslaugomis ar apskritai su terminu logistika, šis straipsnis padės suvokti kas tai yra ir kam tokia paslauga yra naudinga.

Trumpai tariant, logistika, tai mokslas apie planavimą, atsargų valdymą, kontrolę bei organizavimą. Visas logistikos procesas yra reikalingas įmonėms bei verslams, kurie savo produkciją norit plėtoti Lietuvoje arba užsienio šalyse. Dabar, logistikos procesą galima vertinti kaip vieną svarbiausių įmonės/verslo plėtros krypčių. Logistika padeda sustiprinti įmonės veikimo efektyvumą, užtikrina puikią vartotojų aptarnavimo kokybę bei tuo pačiu pagerina materialinę išteklių ekonomiką.

Ne paslaptis, tinkamai pritaikyti logistiniai sprendimai leidžia maksimaliai minimalizuoti prekių atsargas ar netgi jų atsisakyti. Kitaip tariant, įmonė, kuriai yra pritaikomi logistiniai spendimai, atsisako nereikalingų produktų sandėliavimo, laikymo ar platinimo tuo atveju, jeigu tai yra nereikalinga. Taip pat, yra sutrumpinamas ir produktų pristatymo laikas, susisteminamas informacijos pasiekimas bei pagerinama bendra aptarnavimo kokybė.

Atsargų valdymas – viena iš logistikos proceso sudedamųjų dalių, kuri daro itin didelį poveikį įmonės pelno augimui, komunikacijos tarp tiekėjo ir gavėjo gerinimui. Jis gerina pinigų cirkuliaciją, o bendrai, apima išlaidų balansavimą.

Atsargų valdymo privalumai:

  • išauga pardavimai;
  • sumažėja blogų/susidėvėjusių prekių procentas (jos yra pašalinamos iš sandėlių, neužima papildomos vietos. Tokiu būdu, vieta yra atlaisvinama naujiems produktams);
  • pagerėja santykiai tarp tiekėjo ir kliento;
  • informacija pasiekia užsakovus daug greičiau nei įprastai;
  • pagerėja produkcijos apyvartumas;
  • pagerinamas klientų aptarnavimas;

Taigi, norint sėkmingai kontroliuoti savo pramonės, verslo plėtra Lietuvos ar užsienio rinką, logistikos sprendimai yra privalomi ir būtini. Ypatingai tuo atveju, jeigu norite lyderiauti ir užimti geras pozicijas tarp savo konkurentų.  Gerai įvaldyti metodai logistikos srityje – verslo sėkme bei spartus pardavimų augimas. Žinoma, nereiktų pamiršti ir to, jog norint kokybiškai ir sėkmingai sukontroliuoti logistinius sprendimus, tam reikia turėti nemažai žinių. Taigi jeigu jų neturite, šio proceso vystymą patikėkite šios srities profesionalams, kurie pasiūlys geriausias paslaugas ir užtikrins aukštą jūsų teikiamų paslaugų lygį konkurencingoje rinkoje.