Press "Enter" to skip to content

Naujagimio kraitelis – daug atsakingai parinktų daiktų

naujagimio kraitelisNaujagimio kraitelis – tai daiktai, kurie reikalingi kūdikiui. Kraiteliu pradedama rūpintis dar nėštumo laikotarpiu. Kur pavyksta rasti atsakymus į svarbius klausimus?

Kad naujagimio kraitelis yra atsakingas pirkinys (tiksliau, daug atsakingų pirkinių), žino visi. Negalima įsigyti bet ko. Kokybiškumas – būtinas. Tai ypač galioja kalbant apie drabužėlius – juk jie turi būti tokie, kad nedirgintų kūdikio odelės; turi būti visapusiškai patogūs. Žinoma, komforto kriterijus taikomas ir kitoms prekėms, pavyzdžiui, vežimėliui. Jei įsigysite pirmą pasitaikiusį vežimėlį, tikėtina, kad variantas netaps temos „puikus pirkinys“ dalimi. Yra tiek daug įvairių dalykų, kuriuos papasakos konsultantai parduotuvėse, kad tikriausiai visą knygą pavyktų parašyti.

Atrodo, kas čia tokio: užsuki į parduotuvę, susiieškai, ko reikia, sumoki pinigus… Tačiau viskas kiek kitaip. Pirkimo „maratonas“ prasideda nuo domėjimosi. Būsimi tėvai skaito straipsnius, teiraujasi savo tėvų ir draugų, auginančių vaikus, nuomonių. Ko gero, sutiksite, kad didžiausias šių laikų žinių šaltinis yra internetas, bet net ir čia tenka atidžiai rinktis, kokia informacija vertinga, o kuri ne.

Ar tėvai gali jums patarti? Neabejotinai, tačiau reikėtų atsižvelgti į laikotarpių skirtumus. Juk anksčiau sauskelnių nebuvo, vežimėliai nepriminė tų, kurie parduodami dabar, ir t. t. Taip sakant, pasaulis keičiasi, ir vienos kartos žinios, nors ir praverčia, bet ne šimtu procentų pritaikomos moderniais laikais. Visgi tėvų patirtis turėtų praversti.

Kad naujagimio kraitelio paieškos būtų kuo tikslingesnės, pataria ir įvairių profesijų atstovai, pavyzdžiui, vaistininkai.

Beje, įdomi mintis, kad kūdikiui augant daiktų reikia mažiau. Pati pradžia – gausus visokių reikmenų pirkimas. Kad ir kiek visko prireiktų, laikui bėgant tampa lengviau susigaudyti. Tad sunku pasakyti, ar aktualių prekių skaičius mažėja, ar tiesiog pirkimas greitesnis. Tačiau „greitesnis“ nereiškia skuboto. Tikrai ne. Ar tai būtų naujagimio kraitelis, ar jau paūgėjusio kūdikio reikmenys, abiem atvejais parduotuvėn vykstama ne „greitai šį tą pasiimti“.

Pernelyg didelės skubos perkant negali būti. Su tuo tikriausiai sutiks ir tie, kurie dabar augina mažylius, ir tie, kurių vaikai jau nebe kūdikiai. Svarbu, kad pasirinkimas platus – tiek internete, tiek ir vadinamosiose tradicinėse parduotuvėse. O ir informacijos šaltinių nestinga, tad pasirinkti galima dar atsakingiau ir tikslingiau.