Press "Enter" to skip to content

Neįtikėtini faktai apie mus kasdien supančias gėles

gėlės Nors gėlės aplink mus yra tūkstančius metų, tikrai ne kiekvienas apie jas žinome pakankamai. Gėlės turi ne tik didžiulį poveikį mūsų nuotaikai ir emocijoms, tačiau taip pat gali pagyvinti mus supančią aplinką ir suteikti jai jaukesnę atmosferą. Ką jau kalbėti apie labai turtingą ir stulbinančią gėlių istoriją. Todėl siūlome jums susipažinti su keliais neįtikėtinais faktais apie gėles.

Geriau miegoti jums gali padėti gerberos

Jei norite naktį geriau miegoti, pabandykite gerberų padėti šalia savo lovos. Gerberos nakties metu išskiria deguonį ir sugeria anglies monoksidą bei toksinus. Dėl šios priežasties gerberos tampa labai naudingos kiekvienam, kuris kenčia nuo nemigos ar kitų miego sutrikimų.

Rožės yra siejamos su vaisiais ir migdolais

Rožės turi daug bendro su migdolais, obuoliais, avietėmis, vyšniomis, persikais, slyvomis, nektarinais ir kriaušėmis. Tuo tarpu erškėtuogės yra naudojamos gaminant guminukus ir arbatą, kadangi jose yra labai daug vitamino C.

Tulpių svogūnėliai buvo naudojami kaip maistas

Nors šis faktas apie gėles daugeliui iš jūsų turbūt jau seniai yra žinomas, labai svarbu žinoti, kodėl buvo valgomi tulpių svogūnėliai. Niekas niekuomet neteigė, kad tulpių svogūnėliai buvo skanūs, tačiau jie buvo valgomi iš alkio ir maisto trūkumo. Nors Antrojo pasaulinio karo metais daugelis žmonių teigė, kad tulpių svogūnėliai buvo labai šlykštaus skonio ir sausi, vis dėlto daugybei žmonių jie padėjo išlikti gyviems ir nemirti iš bado. Kartais tulpių svogūnėliai buvo naudojami vietoje svogūnų.

Brokolis yra gėlė

Daugelis mūsų apie brokolį tikrai negalvojame kaip apie gėlę, tačiau brokolis iš tikrųjų yra gėlė. Brokoliai yra nurenkami dar prieš pilnai atsiveriant gėlių pumpurams ir valgomi kaip daržovės. Galbūt ateis laikas, kai floristikos prekės taps nebeįsivaizduojamos ir be brokolių!

Hortenzijų spalvą nulemia dirvožemis

Hortenzijų spalvą nulemia dirvožemio rūgštingumas. Jei dirvoje yra per daug šarmo, tai nulems rožinę hortenzijų spalvą.

Saulėgrąžos gelbėdavo gyvybes

Kaip neįtikėtinai tai galėtų beskambėti, tačiau saulėgrąžų kotai buvo naudojami pripildant jais gelbėjosi liemenių vidų. Taip pat iš saulėgrąžų pagaminti plaustai buvo naudoti valant Černobylio katastrofos metu užterštą vandenį. Saulėgrąžų šaknys iš vandens pašalina net iki 95% radioaktyvių medžiagų. Tai skamba tiesiog neįtikėtinai!

Narcizai yra naudojami kaip valiuta

Narcizai yra naudojami kaip valiuta princui Čarlzui. Jam per metus yra mokamas vienas narcizas kaip nuoma už jam priklausančias žemes – Silio salas ir Kornvalį.

Stabtelkite ir užuoskite šokoladą

Ar kada nors uosdami gėlių skleidžiamą kvapą buvote užuodę šokoladą? Jei taip, šalia jūsų buvo šokoladine cosmos vadinama gėlė. Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai – šios nuostabios gėlės kvepia lygiai taip pat kaip šokoladas. Žinoma, tai nėra vienintelė šokoladu kvepianti gėlė. Tarp tokių gėlių taip pat yra ir šokoladinė orchidėja, juodoji gelteklė, šokoladinė baltagalvė ir šokoladinė mėta.

Ar mokate floriografijos kalbą?

Kai kalbame apie gėles, taip pat turėtume kalbėti ir apie floriografiją – „gėlių kalbą“. Ši kalba yra žinoma jau tūkstančius metų, tačiau populiariausia ji buvo Viktorijos epochoje.

Floriografijos pagalba buvo galima išreikšti savo mintis nepasakant nei žodžio. Floriografiją sudarė tam tikros augalų reikšmės, todėl šios gėlių kalbos dėka gėlių siuntėjas galėdavo savo gėlių puokštėje užkoduoti žinutę. Tokios gėlių puokštės buvo vadinamos „kalbančiomis puokštėmis“. Tai buvo lyg tekstinė šių laikų žinutė, kuri yra siunčiama mobiliaisiais telefonais.