Press "Enter" to skip to content

Stumdomų durų pliusai

Stumdomos durysŠiuolaikiniai modernūs namai – neįsivaizduojami be spintų, dušo kabinų, patalpų pertvarų su stumdomomis durimis. Stumdomos durys tapo itin mėgiamos dėl savo praktiško panaudojimo, todėl šiuolaikiniuose namuose montuojamos beveik į kiekvieną tam pritaikomą objektą. Pagrindiniai stumdomų durų pliusai yra jų ilgaamžiškumas, didelis pasirinkimas iš įvairiausių rūšių medžiagų, ganėtinai nedidelė kaina bei lengva ir paprasta konstrukcija, kas leidžia jas lengvai sumontuoti ir išmontuoti.

Šios durys gali būti gaminamos iš įprastos klijuotos medienos, medienos drožlių plokščių, stiklo, plastiko ar net veidrodinio stiklo. Galima teigti, jog stumdomoms durims pagaminti tinka bet kokia medžiaga, nes nuo stumdomų durų svorio ar atsparumo aplinkos poveikiui, nekinta jų slankiojimo savybės. Stumdomos durys gali būti pritaikytos pagal kiekvieno kliento poreikius, jos gali būti natūralios medienos, ar padengtos laminatu, gali būti išdrožinėtos rankų darbo raštais arba tiesiog nulakuotos, su rankenomis ir be rankenų, kitaip tariant gaminant stumdomas duris viskas priklauso nuo kliento fantazijos ir norų.

Stumdomos durys – tokios pat ilgaamžiškos kaip ir įprastos, nes gaminamos iš tokių pačių ar net tvirtesnių, tačiau lengvesnių medžiagų. Kuo medžiaga iš kurios durys pagamintos lengvesnė, tuo mažiau apkraunama stumdomų durų sistema, todėl durys nepriekaištingai slankios ne vienerius metus. Dėl stumdomų durų lengvumo ir veikimo principo paprastumo, jos neskleidžia jokio triukšmo, todėl jų nereikės sutepinėti bei jos niekur nenusės. Visgi, net jei ir šios durys pagamintos iš žymiai sunkesnių medžiagų nei įprastos, jos vis tiek tarnaus ilgiau, nes jas atidarinėjant ir uždarinėjant slankiojimo sistema apkrauna tolygiai, tuo tarpu įprastinių durų vyriai, duris darinėjant, nuolat veikiami didelės jėgos, priklausančios nuo durų masės ir jų atvėrimo kampo.

Vienas iš didžiausių stumdomų durų pliusų yra tai, jog gaminant spintą su stumdomomis durimis, sunaudojama žymiai mažiau medžiagų, todėl ją galima pagaminti pigiau ir didesnę. Spinta su stumdomomis durimis montuojama per visą sieną arba tarp dviejų sienų kampo. Būtent todėl, tokio tipo spintai nereikalingos šoninės konstrukcijos, nes jas atstoja patalpų sienos. Jei gaminant spintą sunaudojama dvigubai mažiau medžiagų, jos kaina taip pat gali būti dvigubai mažesnė.

Taigi, stumdomos durys, dėl savo ilgaamžiškumo bei sistemos paprastumo itin plačiai pritaikomos, todėl jos taip pamėgtos, kiekvieno praktiškumą vertinančio nuosavo būsto savininko.