Press "Enter" to skip to content

Sveiki maisto produktai: naudingų vaisių TOP 5

Vaisiai – tai ne tik puikus būdas atsigaivinti ar saldumynus iškeisti į sveiką, mažiau kalorijų turinčią alternatyvą. Tai sveiki maisto produktai, kuriuose gausu vitaminų ir kitų naudingų medžiagų, leidžiančių pamiršti įvairius papildus bei energijos pasikrauti tiesiai iš gamtos. Kokie vaisiai yra patys sveikiausi? 

vaisiai

Abrikosas

Sveiki maisto produktai gali paįvairinti mūsų racioną, o jei tai be galo gardus ir mėgstamas vaisius – tokia mityba tampa tikra švente! Jei iki šiol abrikosus valgydavote itin retai – pasirūpinkite, kad jie atrastų vietą šalia kitų vaisių, nes pastarieji turi beta-karotino, užkertančio kelią laisvųjų radikalų daromai žalai. Taip pat vertingas juose esantis vitaminas A, kuris padeda išvengti daugelio vėžio formų, ypač odos. Geriausia užkandžiauti šviežiais abrikosais, kol jie dar kieti, nes suminkštėjęs vaisius praranda daugelį naudingų medžiagų.

Obuoliai

Jei jūsų sode gausu obuolių, kuriuos lengva ranka dalinate kaimynams ir giminaičiams, įsidėmėkite, kad tai be galo sveiki maisto produktai, kuriuos patariama valgyti kuo dažniau. Šiuose vaisiuose esančios skaidulinės medžiagos gali padėti pasiekti reikiamą jų kiekį, kurį žmogus privalo suvartoti per dieną. Be to, valgant daug obuolių ir laikantis specialaus mitybos principo, galite sumažinti riziką susirgti širdies ligomis.

Avokadas

Tai vaisius, kurį itin vertina sveikos mitybos bei gyvensenos šalininkai. Avokaduose yra oleino rūgšties (omega-9) ir nesočiųjų riebalų, kurie padeda sumažinti cholesterolio kiekį. Jame taip pat gausu maistinių skaidulų, todėl suvalgę vieną avokadą, gausite beveik pusės dienos normą. Šis vaisius turi daug augalinės kilmės baltymų bei mažai cukraus, todėl nepaisant jo kaloringumo, tai puikus maistas, tinkantis net ir dietos besilaikančiųjų racione.

Bananai

Visi sveiki maisto produktai teikia naudą tam tikroms mūsų organizmo funkcijoms. Bananai – tai didžiausias kalio šaltinis. Tai labai svarbu gerai širdies bei raumenų veiklai. Taip pat kiekvienas bananas savyje turi apie 2 g skaidulinių medžiagų.

Citrinos ir laimai

Tai sveiki maisto produktai, kuriuose daug vitamino C bei limoneno, padedančių stiprinti imuninę sistemą bei išvengti vėžinių susirgimų. Vienoje citrinos skiltelėje yra vos 2 kcal. Taigi, šiomis sultimis galite be baimės gardinti arbatą, vandenį, žuvį, salotas.