Vairavimo mokykla Vilniuje apie saugų vairavimą: 5 praktiniai patarimai

vairavimo mokykla VilniujeAtlikti eismo įvykių tyrimai rodo, kad daugiausiai nelaimių sukelia jauni – 18–30 metų – vairuotojai, pervertinantys savo jėgas ir galimybes. Vairavimo mokykla Vilniuje pripažįsta, kad daugelis eismo įvykių įvyksta dėl sąmoningo KET taisyklių nesilaikymo, pvz., net ir užsidegus draudžiamam šviesoforo signalui, vairuotojai nemažina greičio ir važiuoja per sankryžą. Nesaugus vairavimas yra tiesiogiai susijęs su ekologinio vairavimo principų nepaisymu. Deja, toks požiūris tampa itin skaudžių, kartais – ir mirtinų, nelaimių priežastimi.

Europos Komisijos patvirtinta direktyva numato, kad visi vairuotojai, nepaisant jų amžiaus ar vairavimo stažo, privalo vairuoti taip, kad būtų užtikrinta maksimali sauga ir, rūpinantis aplinka, būtų sumažintas išmetamų teršalų ir sunaudojamų degalų kiekis. Vairavimo mokykla Vilniuje pateikia 5 patarimus saugiam ir ekonomiškam vairavimui.

  1. Tinkamas pavarų naudojimas. Ilgą laiką buvo manoma, kad automobilis, važiuojantis laisva pavara, sunaudoja mažesnį kiekį degalų, tačiau tai nėra tiesa. Iš tiesų, transporto priemonei riedant, rekomenduojama įjungti pavarą – tokiu atveju automobiliui degalų beveik nereikės. Be to, važiavimas laisva pavara yra itin nesaugus, ypač tuo atveju, jei važiuojate apledėjusiu keliu.
  2. Geri vairavimo įgūdžiai. Daugelis vairuotojų yra klaidingai įsitikinę, kad ekonomiškas vairavimas susijęs tik su ekonomišku varikliu, tačiau itin svarbų vaidmenį atlieka ir vairavimo įgūdžiai. Važiavimas bus kur kas ekonomiškesnis, jei vairuotojas nesistengs kuo sparčiau įsibėgėti iki leistino greičio ir, pajudėdamas iš vietos, nesimėgaus prasisukančių ratų garsu. Siekiant maksimaliai sumažinti kuro sąnaudas, reikia kuo rečiau naudoti stabdžius ir neversti automobilio be reikalo įsibėgėti.
  3. Reguliari automobilio priežiūra. Jei norite, kad automobilis sunaudotų mažiau degalų ir užtikrintų geriausias eksploatacijos sąlygas, būtina skirti laiko transporto priemonės priežiūrai ir reguliariems patikros darbams. Laiku keiskite oro ir kuro filtrus, uždegimo žvakes. Nepamirškite, kad minėtosios smulkmenos atlieka itin svarbų vaidmenį tinkamam variklio darbui.
  4. Optimalus padangų slėgis. Tiek per mažas, tiek per didelis oro slėgis padangose keičia transporto priemonės eksploatacijos sąlygas. Specialistai primena – jei oro slėgis bus sumažėjęs, automobilis sunaudos kur kas daugiau degalų, jei oro slėgis bus didesnis, transporto priemonė bus sunkiau valdoma. Oro slėgį tikrinkite bent kartą per mėnesį. Patikros darbus rekomenduojama atlikti tuomet, kai padangos yra šaltos.
  5. Automobilio svoris ir aerodinamika. Vairavimo mokykla Vilniuje primena – kuo mažesnis transporto priemonės svoris, tuo mažiau degalų sunaudos automobilis. Be to, vairuojant lengvesnę transporto priemonę, ją bus lengviau manevruoti. Būtina pagalvoti ir apie aerodinamiką – mažesnis oro pasipriešinimas yra tiesiogiai susijęs su mažesnėmis degalų sąnaudomis, todėl rekomenduojama nuimti nuo stogo nenaudojamą daiktadėžę, o vasarą važiuoti uždarytais langais.