,

Veterinarijos klinika Vilniuje įspėja: erkės kelia rimtą pavojų!

veterinarijos klinika VilniujeErkių pernešamos ligos pavojingos ne tik mums, bet ir mūsų augintiniams. Vedžiodami šunis parkuose ar pamiškėse nesusimąstom, kad žolėje tyko pavojingi parazitai. Veterinarijos klinika Vilniuje tvirtina: geriau imtis profilaktinių priemonių augintinio apsaugai negu vėliau gydyti erkių perneštas ligas.

Erkės ir jų pernešamos ligos

Erkės – voragyviai, kurie siurbdami žmonių ar gyvūnų kraują gali perduoti įvairias ligas. Erkės gyvena miškuose, parkuose ir soduose, prikibusios prie įvairių augalų, paprastai – aukštoje žolėje. Minėtieji parazitai suaktyvėja ankstyvą pavasarį, vidutinei paros temperatūrai pakilus iki 5 °C. Erkės yra itin greitos ir gali labai staigiai užšokti ant aukos. Jos įsisiurbia nesukeldamos jokio skausmo (erkių seilėse yra nuskausminamųjų medžiagų). Paprastai įsisiurbusios erkės yra vos pastebimos. Deja, net ir patys mažiausi parazitai perneša pavojingas ligas.

Jei augintiniui įsisiurbė erkė, nieko nelaukdami ją pašalinkite, naudodami specialias priemones. Ištraukus erkę rekomenduojama apsilankyti pas veterinarą. Veterinarijos klinika Vilniuje primena, kad erkių pernešamas ligas gana sunku diagnozuoti ir dar sunkiau gydyti, todėl kiekvienas šeimininkas privalo pasirūpinti profilaktinėmis apsaugos priemonėmis. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas šunims. Pačios pavojingiausios erkių pernešamos ligos yra Laimo liga ir babeziozė.

Laimo liga

Laimo liga arba boreliozė – erkių pernešama sunkiai gydoma bakterinė infekcija. Dažniausi ligos simptomai yra epizodinis karščiavimas ir šuns šlubavimas. Deja, minėtieji požymiai paprastai pastebimi tik praėjus 2–4 mėnesiams po erkės įkandimo. Be to, simptomai nėra aiškūs, pvz., šlubavimas gali praeiti po kelių dienų ir pasikartoti praėjus keliems mėnesiams. Laimo liga sergančio šuns sąnariai yra patinę ir skausmingi. Paprastai šuo atrodo nelaimingas, yra apatiškas ir netenka apetito.

Babeziozė

Babeziozė arba piroplazmozė – sunki liga, sukelianti hemolitinę anemiją. Svarbiausi ligos požymiai yra augintinio silpnumas, karščiavimas, svorio metimas ir apetito netekimas. Padidėja šuns blužnis, augintinis tampa anemiškas, dažnai stebimi geltos požymiai. Minėtieji simptomai tampa dar sunkesni ligai pereinant į sudėtingesnę stadiją. Laiku negydomas augintinis junta troškulį, yra kamuojamas kvėpavimo sutrikimų ir traukulių. Šunį gali ištikti koma.

Profilaktinės priemonės

Jei norite užkirsti kelią erkių pernešamoms ligoms, turite skirti laiko profilaktinei augintinio priežiūrai. Viena populiariausių priemonių – specialus tirpalas, užlašinamas ant šuns sprando. Minėtoji priemonė atbaido erkes ir jas žudo. Kitas būdas – specialus antkaklis. Tiesa, paprastai jis skleidžia gana intensyvų kvapą, kuris erzina augintinio šeimininkus. Be to, šio antkaklio negalima naudoti jauniems šuniukams, nėščioms ir žindančioms kalėms.