,

4 priežastys, kodėl stalo žaidimai naudingi visai šeimai

Štai stulbinamai pažįstama šeimos scena: mažas vaikas, prilipęs prie televizoriaus ekrano, o jo vyresnė sesuo maigo mobilųjį telefoną. Mama ir tėtis sėdi prie stalo dirbdami nešiojamais kompiuteriais ar planšetėmis. Vieninteliai garsai kambaryje yra tylus jų elektroninių prietaisų dūzgimas. Skamba pažįstamai?…

Nors niekas negali ginčytis dėl technologijų pranašumų, tai nepadeda šeimoms užmegzti tvirtų santykių.

Štai todėl kartais reikia padėti elektronikos prietaisus į šoną ir visai šeimai susirinkti prie stalo žaidimo lentos. Yra daugybė priežasčių taip padaryti, bet šiandien išskyrėme 4 pagrindines priežastis, kodėl stalo žaidimai suaugusiems ir vaikams yra tokie naudingi.

Vaikystės prisiminimai

Technikos amžiuje seni geri madingi stalo žaidimai gali pasirodyti kaip sveikintinas kasdieninio tempo pokytis, suartinantis visą šeimą.

Dažnai žmonėms mėgstamiausi vaikystės prisiminimai – stalo žaidimai penktadienio vakarais su visa šeima ir lietingomis dienomis žaidimai prie virtuvės stalo su pusseserėmis. Žinoma, neskaitant vonios laiko, kur karaliavo vonios žaislai.

Jei tikitės sukurti reikšmingų ir gilių vaikystės prisiminimų savo vaikams, stalo žaidimai puikiai tam tiks.

Mokymosi įgūdžių ugdymas

Stalo žaidimai yra ne tik įdomūs vaikams, bet ir puikios mokymosi priemonės. Žaidimas nuo pradžios iki pabaigos padeda vaikams lavinti susikaupimo įgūdžius, kurie yra būtini norint atlikti kasdienes užduotis ir gerai mokytis mokykloje.

Problemų sprendimo įgūdžių didinimas yra dar viena didelė stalo žaidimų nauda. Visų šių žaidimų dalių nustatymas ir perkėlimas, kauliukų ridenimas ir kortų maišymas bei puzzle dėlionės padeda mažiems ir vyresniems vaikams lavinti smulkiąją motoriką ir rankų bei akių koordinaciją.

Stalo žaidimai taip pat gali padėti pagerinti kalbą, atmintį ir vaizduotę.

Būdas mokytis gyvenimo įgūdžių

Strateginiai stalo žaidimai yra vienas iš būdų padėti vaikams suprasti kažko priežastis ir pasekmes.

Jie supranta kad kiekvieno ėjimo metu, priimtas sprendimas, lemia kokioje pozicijoje ar situacijoje atsidurs sekantį ėjimą.  Vaikai taip pat mokosi tinkamais būdais bendrauti su kitais žmonėmis. Be to, visiems sveika išmokti pralaimėti ir tai priimti.

Laikas, praleistas kalbant apie emocijas, yra naudingas vaikams lavinant emocinius ir socialinius įgūdžius. Vaikai mokosi, kaip būti geru žaidėju, kaip pasveikinti kitus ir kaip žaisti sąžiningai.

Šeimos stiprinimo laikas

Namuose dažniausiai visi sukišę nosis į telefonus, kompiuterius ar tv. Tuo tarpu stalo žaidimai leidžia atitrūkti ir pabūti su šeima. Nors šeimos nariai žaidžia vienas prieš kitą, stalo žaidimai tikrai suartina šeimas.

Jei prasideda kova tarp brolių ir seserų ar kitų šeimos narių, prie žaidimo stalo yra puiki proga visiems pasikalbėti, sustiprinant teigiamą šeimos bendravimą ir kartu spręsti iškilusius nesutarimus.

Vietoj tylos, kai kiekvienas žmogus yra įsmeigęs akis į elektroninį įrenginį, kambarys užpildytas pokalbiais, juoku ir meile.

Išvada? Nesvarbu, ar stalo žaidimai naudojami retai, tik kai šalta ar lietinga išeiti į lauką, ar žaidimų vakarui yra nustatyta speciali savaitės diena, apsvarstykite galimybę žaisti stalo žaidimus su visa šeima. Tai bus linksmas, o kartu ir naudingas visai šeimai vakaras.