,

Aliuminio anodavimas

Aliuminio anodavimas – tai yra toks aliuminio paruošimo procesas, kai jo paviršius elektromechaniniu būdu yra padengiamas oksido plėvelės sluoksniu. Anodavimas ir sluoksnio storio pasirinkimas priklauso nuo būsimo panaudojimo. Galima rinktis iš kelių anodavimo tipų: bespalvis anodavimas – išlaikoma natūrali aliuminio spalva, spalvotas anodavimas – aliuminio spalva yra pakeičiama pigmento pagalba, kietas anodavimas – storesnio sluoksnio padengimas, galimas bespalvis arba spalvotas padengimas. 

Anodavimas: kaip prižiūrėti anoduotą aliuminį?

Yra keletas naudingų patarimų, kurie padės prižiūrėti anoduotą aliuminį ir užtvirtinti jo ilgaamžiškumą bei estetinę išvaizdą. Nors anodavimas padengia metalą apsaugine plėvele, anoduoto metalo nerekomenduojama valyti ar šveisti valikliais, kuriuose yra agresyvių rūgščių. Naudokite neutralius valiklius ploviklius. Anodavimas apsaugo metalą nuo korozijos, tačiau labai intensyvus jo naudojimas arba stiprūs išoriniai faktoriai vis tiek gali sukelti korozijos židinius ant paviršiaus. Tokį metalą reikėtų valyti dažniau. Jeigu gaminys po anodavimo nėra taip dažnai naudojamas ir nėra kitokių išorinių veiksnių, galinčių jį sugadinti, užtenka valymą atlikti kartą per metus. Gerai prižiūrimas aliuminio gaminys po anodavimo garantuoja patrauklios išvaizdos išsilaikymą ir tvarumą, todėl net ir po anodavimo svarbu gerai jį prižiūrėti. 

Anodavimas: procesas

Anodavimas prasideda nuo aliuminio ar kito anoduojamo metalo paruošimo. Prieš anodavimą reikia nuvalyti metalą, pašalinti visus nešvarumus ir riebalus ir užtikrinti jo lygumą. Po paruošimo yra atliekamas ir pats anodavimo procesas. Gaminys yra merkiamas į specialų tirpalą, per kurį paleidžiama elektros srovė, kuri padeda susidaryti oksidui, kuris ir sudaro anodavimo metu siekiamą išgauti apsauginę plėvelę. Anodavimas leidžia reguliuoti, kokio storio oksido sluoksnis susidarys ant paviršiaus. Jeigu yra atliekamas spalvotas anodavimas, gaminys yra merkiamas į tam tikrą organinės arba neorganinės kilmės pigmentų tirpalą, taip išgaudamas spalvą. Spalvos intensyvumas priklauso nuo laikymo trukmės, anodavimo metu sukurto sluoksnio storio ir kitokių cheminių sąlygų. Anodavimas baigiasi sandarimo procesu. Specialūs tirpalai sukuria poras, kurios sugeria dažus ir sulaiko tepalus. Anodavimas yra labai naudingas ir dažnai naudojamas įvairiose srityse, nes padeda sukurti ne tik patvarų gaminį, bet ir gražios išvaizdos.