Press "Enter" to skip to content

Ar kreditas gali padėti?

kreditasKasdien žiniasklaidoje ir įvairiuose kituose diskursuose, pavyzdžiui, kalbantis prie kavos puodelio, gvildenamos įvairios temos. Neretai kalba pasisuka apie pinigus – juk už juos perkamos prekės ir paslaugos, jie reikalingi tiek būtiniesiems poreikiams, tiek norint įsigyti ką nors, apie ką seniai svajota. Prie šių minčių prisišlieja klausimas, ar pagalbos ranką gali ištiesti kreditas. Ar jis vertas dėmesio, ar vis dėlto nelabai?

Rinkoje siūlomas ne vienas kreditas. Skolintojai intensyviai reklamuojasi, pabrėžia visokiausius pliusus. Pagrindinis neabejotinai yra spartumas. Tačiau privalumų sąrašas tuo neapsiriboja. Štai kokiomis frazėmis „žongliruoja“ siūlantys pasiskolinti:

  • Patikimumas;
  • Galimybė pratęsti grąžinimo terminą;
  • Mažos palūkanos;
  • Galimybė įgyvendinti svajones;
  • Patogumas;
  • Galimybė kreditą gauti itin greitai (apie tai jau kiek užsiminėme).

O ką sako vartotojai? Ką sako tie, kurie yra skolinęsi? Kreditas vertinama kaip finansinė pagalba, bet jokiu būdu ne tokia, kuria būtų galima piktnaudžiauti. Tai atsispindi ir žmonių nuomonėse:

  • Prieinamumas;
  • Didelės palūkanos;
  • Greitis.

Aiškėja, kad kreditas vertinamas kaip nesunkiai prieinamas. Ar tai blogai, ar gerai? Iš pirmo žvilgsnio gerai, nes klientams nereikia vargti. Kita vertus, tai kiek sumažina vartojimo atsakomybę. Todėl šis punktas vertintinas tiek teigiamai, tiek neigiamai.

Didelės palūkanos? Kai kurios kreditus teikiančios įmonės teigtų, kad jų siūlomos palūkanos nepaprastai patrauklios. Čia atsiskleidžia elementari tiesa – procentai labai priklauso nuo konkrečios kreditų įmonės. Vienais atvejais pavyksta rasti patrauklesnį variantą, o kitais, deja, ne.

Vartotojų nuomone, nemažą vaidmenį atlieka spartumo kriterijus. Vangiai teikiamas kreditas – ne šių laikų bruožas. XXI amžiaus antrajame dešimtmetyje skolinimo(si) procesai kaip niekad greiti. Nereikia laukti nežinia kiek laiko, kol pinigai atkeliaus į sąskaitą. Nereikia atlikti sudėtingų procedūrų. Viskas kaip įmanoma paprasčiau. Ir greičiau.

Ar kreditas gali padėti?

Taip. Ne.

Ką tai reiškia? Nebijokite, čia ne jokia filosofija. Tiesiog nėra vienareikšmio atsakymo į šį klausimą. Paprasčiausiai vienais atvejais kredito nauda išties didelė, o kitais atvejais nelabai tos naudos ir pajuntama. Greitasis kreditas pagelbės tada, kai bus imamas apgalvotai. Ir tada, kai skolinimasis vyks ne kokioje įtartinoje įmonėje, o civilizuotai, profesionaliai.

Kreditus ėmusiųjų nuomonės skirtingos. Kodėl? Nes nevienodos jų situacijos, nevienodos ir įmonės, iš kurių skolintasi. Nesunkiai suprantama, kad papildomi pinigai padeda. Tačiau svarbu atsižvelgti į jų gavimo niuansus ir naudojimosi įpročius. Tik taip pavyks tinkamai valdyti asmeninį biudžetą.

Neretai kreditas tampa pagalbos ranka. Bet jokiu būdu ne tada, kai skolinamasi brangesniam nei kolegos telefonui ar kokiam kitam daiktui, kuriuo siekiama prestižo.