Ar verta ieškoti platoniškų santykių internetu? Ar geriau tai daryti kitais būdais?

Platoniški santykiai aktualūs darosi vis didesnei planetos žmonių daliai. Kadangi laiko laisvalaikiui ir papildomiems rūpesčiams turime vis mažiau, norisi daugiau laiko skirti tam, kas nuoširdžiai patinka ir tam, ką mėgstame. Dėl to verta atsigręžti į save ir pagalvoti apie savo poreikius bei malonumus. Vienas iš tokių aplinkybių rezultatų – populiarėjančios internetinės pažintys, siekiant platoniškų, neįpareigojančių santykių. Tačiau ar verta jų ieškoti internetu? Galbūt geriau ir efektyviau tai daryti per kitus kanalus?

Internetinės pažintys – viena iš populiariausių erdvių tokių santykių paieškai

Nors rimtas romantines pažintis žmonės vis dar užmezga ir senamadiškais būdais, tačiau, kai kalbame apie platoniškus santykius, pažintys internetu yra, ko gero, pats populiariausias būdas.

Apklausų duomenimis, apie 55-60% suaugusių žmonių pozityviai žiūri į tokius santykius, todėl, jeigu jie yra užsiregistravę viename ar net keliuose pažinčių portaluose, yra tikimybė, kad tokie santykiai sudomintų ir juos. Skirtingai nei barai, klubai ar kitos erdvės, internetinės pažintys skatina megzti tokius santykius, kurie būtų malonūs, tačiau ir ilgalaikiai, bet nemaišytų kasdienėje veikloje. Pastaroji problema kyla ieškant draugų su privalumais darbo ar mokslo aplinkoje.

Lengviau rasti tuos pačius pomėgius turinčių žmonių

Nesvarbu, kas jus traukia ar ko jūs norite. Užsukę į portalus, kur vyksta sekso pažintys, jūs galite rasti įdomių narių, kurie turi panašius ar net identiškus pomėgius jums. Kadangi šiuose portaluose žmonės susirenka su tikslu būtent ir užmegzti tokius ryšius, jie nurodo tai, kas aktualu būtent šiose kategorijose – fetišus, tai, ko ieško, pomėgius, svarbiausias būdo savybes, kurias būtų aktualu žinoti kitiems.

Kai kada net galite filtruoti kitus narius pagal savo kriterijus, kad greičiau rastumėte tai, ko ieškote.

Kodėl kyla sunkumų užmegzti santykius be įsipareigojimų ne internetu?

Jeigu analizuosime ne internetu užmezgamus santykius su intencija praleisti laiką intymiai, žymiai dažniau nei draugai su privalumais, įmanomi šie du scenarijai: vienos nakties nuotykis, ilgalaikis romanas. Realioje aplinkoje žmonės dažniausiai rodo iniciatyvą prie draugų ar pažįstamų, arba visai nepažįstamų žmonių, todėl nesusidaro tokios geros aplinkybės, kokios įmanomos internetinėje erdvėje.

Nors sunkumų gali kilti ne kiekvienam(-ai), tačiau svarbu žinoti, kad sąlygos internete tikrai gali būti gerokai palankesnės, kadangi abu žmonės gali ieškoti būtent to paties.

Ar yra tikimybė, kad platoniški santykiai peraugs į kai ką rimčiau?

Užsiregistravus internetiniame portale, tokiame kaip pažintysxx ar kitame, dažniausiai galvojame apie tai ar platoniški santykiai vėliau nesukurs tikrų, romantinių jausmų. Ir šioje srityje turime statistiką, kuri rodo, kad apie pusės žmonių santykiai visiškai nutrūks arba bus išlaikomas bendravimas, tačiau tarpusavio ryšys susilpnės.

Na, o likusi pusė išliks geri bičiuliai arba net taps tikra pora. Pastarųjų būna apie 17%, tad tikrai įmanoma, jog platoniški santykiai išugdys tai, ko daug kas labai ilgai ieško – tikrą meilę.