Press "Enter" to skip to content

Automobilį tvarkau pats

autokeltuvaiDažna moteris įtariai žvelgia į gydytojus, kurie atsakingi už jų pačių ar jų vaikų sveikatą. Įtaria juos neatsakingu darbu ar noru tiesiog pasipelnyti. Visai taip pat įtariai vyrai vertina jų automobilių ,,daktarus’’. Dažna diskusijų tema tampa patirtis susidūrus su prastu autoservisų darbu. Arba priešingai, noras pasidalinti geru patarimu draugams, kur automobilis gali būti sutaisytas kokybiškai ir už prieinamą kainą.

Daugelis renkasi autoservisą pagal pažįstamų atsiliepimus ar rekomendacijas. Tačiau, pasitaiko tokių, kurie girdi daugiau neigiamų atsiliepimų ir todėl baiminasi atiduoti automobilį į ne profesionalų rankas. Baimė, kad darbuotojai nėra tikri savo srities žinovai arba nori pasipelnyti, todėl naudoja prastos kokybės detales, atlieka nebūtinus darbus – priveda prie sprendimo mėginti sutaisyti automobilį savo rankomis.

Vyrai, automobilių mėgėjai, daugiau ar mažiau nusimano apie transporto priemones, todėl tikrai gali nedidelius gedimus išspręsti patys. Fanatikams, automobilių ardytojams, kiekviena detalė yra gerai pažįstama, taip pat, kaip ir kiekvienas nebūdingas garsas, pranešantis apie galimą gedimą. Tačiau visi šie ,,mechanikai’’ dažnu atveju nėra tinkamai pasiruošę taisyti automobilio patys, ypatingai, kai gedimas yra tikrai rimtas.

Norint atlikti automobilių remonto darbus, yra reikalinga daugybė specialių įrankių be, kurių neįsivaizduojama nei viena mechaniko diena. Vieni svarbiausių – autokeltuvai, nes daugelis darbų atliekami palindus po transporto priemone. Deja, ne kiekvienas asmuo tokį įrenginį turi savo namuose, o tuo labiau, jo kokybė, dažniausiai, nėra pakankama norint iškelti automobilį aukštai į patogią poziciją. Žinoma, norintys remontuoti automobilius patys, turi garažus, su įrengta specialia duobe. Bet ir to negana. Naudojantis ja atsiranda darbų, kuriem atlikti vis tiek yra reikalingi autokeltuvai.

Nors ir pasitikima autoservisais, turbūt kiekvienam vis tiek anksčiau ar vėliau, kyla idėja eksperimentuoti, išmėginti savo jėgas ir atlikti remonto darbus pačiam. Nesėkmes atveju, juk niekada nėra vėlu perduoti šį darbą profesionalams ir tikėtis, kad specialūs autokeltuvai jiems leis atlikti darbą geriau. Tačiau kartą pabandžius ,,krapštytis’’ prie automobilio patiems, vertėtų pasitarti su autoservisų darbuotojais, kad išvengtumėte nereikalingų išlaidų.