Press "Enter" to skip to content

Baimė ir dantų potezavimas

dantų protezavimasNeretai dantų protezavimas mums gali skambėti kaip iš tolimos tolimos praieties, tačiau neapsigaukite, dažnai į stomatologo kėdę dėl šios priežasties sėda ir vaikai, ir jauni žmonės. Tad visiškai nesvarbu, koks jūsų amžius ar problemos, baimės vis vien išlieka lygiai tokios pačios. Apskritai vizitas pas stomatologą nėra pati maloniausia pasaulyje procedūra, o žinant, jog laukia protezavimo procedūra, gali pasidaryti ir negera. Nors dauguma baimių kadaise skambėjo visai įtikinamai, dabar ne tik jas įvardysime, bet ir paaiškinsime, kodėl jos net neturi jokio loginio pagrindimo šiuolaikinėje stomatologijoje.

  1. Skausmas. Galime iškart vienareikšmiškai paneigti šį nusistatymą, mat stomatologijoje ir apskritai medicinoje šio žodžio visai nebelikę. Naudojami tik kokybiški nuskausminamieji, taip pat nebijokite paklausti savo stomatologo, kokia nuskausminimo procedūra bus atliekama.
  1. Neturiu tam laiko. Jeigu mėnuo Jums yra daug palyginti su vėliau sekančiu kokybišku gyvenimu, tai toliau galite ir neskaityti. Dažniausiai žmonės taip sako, nes elementariausiai bijo pačio proceso ir mano, jog tai suteiks nepilnavertiškumo jausmo. Anaiptol. Jeigu tai nepareikalaus papildomo gydymo (šalutinių poveikių irgi būna), tai visas protezavimas truks tik apie mėnesį.
  1. Bus nepatogu. Nebe sovietų laikai, brolyčiai, kai amerikoniški privalumai buvo pasiekiami tik už didžiojo vandenyno. Kiekvienam pacientui sudaromas tikslus gydymo planas. Pagal individualų užsakymą gaminami unikalūs protezai. Iš esmės dantų protezavimas apima aukščiausius estetitinius ir funkcinius reikalavimus.
  1. Iškris ir paliksiu troleibuse. Mes nesiginsime, protezai tikrai gali iškristi, jei šie yra nefiksuojamieji. Tuo metu jei turite tokį įsitikinimą, dantų protezus galite rinktis fiksuojamuosius. Jie fiksuojami prie likusių dantų ir neabejotinai pagerina dantų funkciją iš esmės.
  1. Atrodys dirbtinai. Grįžkite prie trečiojo punkto ir paskaitykite pirmą sakinį. Taigi dantų protezavimas šiais laikais atliekamas tik iš itin kokybiškų medžiagų. Tai yra porceliano laminato. Ši medžiaga padeda išgauti ne tik natūralią spalvą, bet ir danties formą. Tad jaudintis, kad atrodysite it iš animacinio filmuko – nevertėtų. Be to prisiminkite, jog dauguma žmonių už tobulai atrodančius dantis, net jeigu jiems nereikia protezavimo, moka didžiulius pinigus, o jūs tai turėsite su visam ir visada. Nepriklausomai net nuo išgertos kavos puodelių per dieną skaičiaus.

Taigi tarp baimės ir dantų protezavimo lygybės ženklo dėti tikrai nevertėtų. Nepagrįstos baimės greičiau jau yra tik dar nepamiršti mitai,  galioję nebent praėjusiame dešimtmetyje.