Be įkrovimo stotelės elektromobilis nevažiuos

Džiaugiamės, kad didėjant elektromobilių paklausai, sparčiai plečiasi ir įkrovimo stotelės visoje Lietuvoje. Įkrauti savo elektra varomą transportą priemonę galite tiek darbo vietoje, nes naujos statybos verslo centrai jau numato vieną kitą stotelę, tiek namuose ar atsitiktinėje viešoje krovimo stotelėje, kur tam yra pritaikytos priemonės. Specialistai pataria elektromobilius krauti ten, kur jis praleidžia daugiausiai laiko nenaudojamas. Išvada peršasi viena – patogiausia ir kartu saugiausia elektromobilį krauti yra namuose. Tad tam bus reikalingos įkrovimo stotelės.

Statistika byloja, kad ir nemažai klientų, kurie statosi gyvenamuosius namus, pradeda galvoti ir tiek apie pagrindinį, tiek ir kaip antrąją naudojamą transporto priemonę – elektromobilį, vien tam, kad galėtų komfortiškai nuo taško A pasiekti tikslą B, palaikytų ekologijos idėjas, turėtų itin mažus automobilio remonto kaštus bei sutaupyti laiko, kai yra galimybė mieste važiuoti autobusų juostomis bei specialiomis parkavimosi vietomis. Žmonės, besistatantys individualius namus, statytojų pradeda prašyti numatyti ir įrengti elektromobilių įkrovimui reikalingas įkrovimo stotelės. Taigi jei dar nežinojote apie tokias galimybes, tai elekra varomoms transporto priemonėms reikalingą infrastruktūrą galite susikurti ir savo namuose.

Kai kam atrodo, kad tikriausiai įkrovimo stotelės namuose neprireiks ir užteks automobilį pasikrauti viešoje vietoje arba darbe, jei tokia galimybė yra, bet vis dėlto būtina apstvarstyti galimybę įsirengti įkrovimo stotelę namuose. Nors ir elektromobilio komplektacijoje dažniausiai būna nešiojama krovimo stotelė, kurios pagalba elektromobilį galima krauti iš rozetės,  bet svarbu paminėti, jog toks mašinos įkrovimo būdas turėtų būti naudojamas tik kaip rezervinis arba tiesiog atsarginis, kai būtinai reikia įkrauti ir nėra kito būdo (esate svečiuose, nuvykote į kaimo sodybą ar pan.).

Labai tikėtina, kad pirkdami elektromobilį gausite ir nešiojamą stotelę. Įkrovimo stotelės kainuoja apie kelis šimtus eurų ir su jų skirtingais tipais galite susipažinti apsilankę elektroninėje parduotuvėje EVlaidai.lt. Nuolatiniam naudojimui skirtos įkrovimo stotelės įrengimo kaina labai priklauso nuo daugelio skirtingų veiksnių. Bus svarbu tiek montavimo vieta, tiek reikiamas galingumas, esamo elektros tinklo būklė bei kokybė, dizainas, tipas, patogumas, išmanumas ir t.t.