Press "Enter" to skip to content

Dantų protezavimas – kad šypsotis būtų drąsiau

protezavimas

Ne visi gali pasigirti tvirtais dantimis ir dailia šypsena. Todėl belieka pasidžiaugti, kad gyvename pažangios medicinos amžiuje ir odontologai gali ne tik atstatyti kreivus, neestetiškai atrodančius dantis, bet ir išspręsti jų neturėjimo problemą. Vienas populiariausių ir optimaliausių būdų tai padaryti – dantų protezavimas. Kas tai ir ką daryti, jei jus domina dantų protezavimas kainos?

Dantų protezavimas – kas tai?

Dantų protezavimas yra dirbtinis danties audinių atkūrimas. Procedūra atliekama, jeigu paciento dantys yra kreivi ar dėl netaisyklingo sąkandžio reikia išrauti vieną arba keletą dantų. Protezavimas taip pat padės, jeigu jūsų dantims pakenkė įvairios ligos arba dantis praradote nelaimingų atsitikimų metu. Jei procedūra atliekama naudojant naujausias technologijas, dantų protezai gali visiškai nesiskirti nuo natūralios šypsenos, o pats dantų protezavimas yra visiškai neskausmingas.

Dantų protezų rūšys

Jei norite atnaujinti savo šypseną ir jus domina dantų protezavimas, svarbu susipažinti su visomis procedūros galimybėmis ir rūšimis. Aptarkime pagrindines.

  • Vainikėliai. Jie padeda, kai reikia koreguoti estetinę danties išvaizdą ir jis yra nuskilęs ar kitaip pažeistas. Vainikėliais galima paslėpti nuskilusių dantų kontūrus, jie ilgai tarnauja, toks protezavimas garantuoja apsaugą nuo pažeidimų ateityje.
  • Tiltinės konstrukcijos. Šis būdas naudojamas rečiau, tačiau puikiai tinka, jeigu praradote kelis šalia esančius dantis arba jums reikia atnaujinti tiltų konstrukcijomis anksčiau atkurtą šypseną. Procedūra suteikią gerą estetinį vaizdą, dantys nepraranda savo funkcionalumo.
  • Ši rūšis leidžia atkurti prarasto danties struktūrą nepaveikiant likusių danties audinių ir nepažeidžiant šalia esančių dantų. Mikroprotezai gali būti kelių tipų. Tai laminatės (plonos keraminės plokštelės, kurios pritvirtinamos prie priekinio danties paviršiaus), kompozitinės laminatės (gaminamos pramoniniu būdu) ir keramikos įklotai, kurie skirti atstatyti trūkstamoms danties vietoms.

Dantų protezavimas kainos

Jei jus domina dantų protezavimas kaina, turėkite omenyje, kad ji priklausys nuo to, kokį protezavimo tipą pasirinksite, kiek dantų turėsite atstatyti ir kokia individuali jūsų burnos ertmės būklė. Preliminarius protezų įkainius galite rasti odontologijos klinikų svetainėse, o dėl tikslesnių skaičių rekomenduojame kreiptis į specialistus ir viską išsiaiškinti konsultacijos metu.