Press "Enter" to skip to content

Darbas Olandijoje – kur jo ieškoti

darbas

Darbo paieškos Olandijoje vos tik atvykus į šią šalį gali atrodyti kaip pakankamai sudėtingas ir daug iššūkių keliantis procesas. Tačiau taip yra tik tol, kol nežinote, kur galėtumėte pradėti naujo darbo paieškas. Todėl sudarėme jums naudingą sąrašą, kuriame atrasite darbo paieškoms puikiai tinkančias vietas. Tai užtikrins, kad darbas Olandijoje būtų pasirinkti gerokai paprasčiau.

Įdarbinimo agentūros

Pirmasis ir vienas iš pačių veiksmingiausių būdų greitoms naujo darbo Olandijoje paieškoms yra kreipimasis į įdarbinimo agentūras. Šiandien tai taip pat yra ir vienas iš pačių populiariausių sprendimų, kurį pasirenka pirmą kartą į Olandiją atvykę (ar dar tik planuojantys atvykti) žmonės. Įdarbinimo agentūros įprastai savo pasiūloje turi labai platų skirtingų darbų asortimentą, todėl jų pagalba galima lengviau surasti naują darbą. Ir nors dalis darbų tokiais atvejais nebūna kvalifikuoti, kai kuriems žmonėms tai gali būti puikia pradžia bandant apsiprasti Olandijos darbo rinkoje.

„LinkedIn“ darbo paieškos

Dar vienas puikus „instrumentas“ vykdant darbo paieškas Olandijoje yra „LinkedIn“ socialinis tinklas. Net jei jūs iki šiol nebuvote iš tų žmonių, kurie su dideliu malonumu naudotųsi socialiniais tinklais, į „LinkedIn“ turėtumėte žvelgti visiškai kitomis akimis. Tai yra verslui ir savo sričių profesionalams skirtas socialinis tinklas, kurio pagalba galima atrasti tiek darbdavius, tiek ir darbuotojus. Todėl nevertėtų praleisti galimybės darbo pasidairyti ir pastaruoju būdu.

Populiariausi socialiniai tinklai

Tokiuose socialiniuose tinkluose kaip „Facebook“ šiandien galima lengvai atrasti daug specializuotų grupių, kuriose yra reguliariai publikuojami darbo skelbimai Olandijoje. Tai yra viena iš priemonių, kuri gali palengvinti darbo paieškas ir paversti jas greitesnėmis. Be to, tokiu būdu galima veiksmingiau komunikuoti su Olandijoje gyvenančiais vietiniais gyventojais ir emigrantais, kurie pasidalintų naudingomis įžvalgomis ir patarimais.

Darbo skelbimų portalai

Kaip ir bet kurioje kitoje šalyje, taip ir Olandijoje darbo paieškas jūs galite įgyvendinti ir naudodamiesi internetiniais darbo skelbimų portalais. Tokiu atveju jūs galite paprasčiau išsirinkti darbus, kurie atitinka jūsų keliamus reikalavimus ir turimą kvalifikaciją.

Tiesioginis kreipimasis į kompanijas

Jei visus minėtus sprendimus jūs jau esate išbandę, galite išbandyti ir tiesioginį kreipimąsi į kompanijas, kurios veikia Olandijoje. Net jei konkreti bendrovė nėra paskelbusi apie tai, jog ieško naujų darbuotojų, tai tikrai nereiškia, kad jūs negalėtumėte pabandyti kreiptis dėl naujos darbo vietos – ypač, jei jūs turite daug patirties ir žinote, kaip galėtumėte prisidėti prie kompanijos veiklos vystymo.

Kuo svarbu pasirūpinti ieškant darbo Olandijoje?

Kadangi jau žinote, kokiais būdais jūs galite ieškoti darbo Olandijoje, taip pat turėtumėte sužinoti ir kas būtų svarbiausia vykdant naujo darbo paieškas šioje užsienio šalyje.

Gyvenimo aprašymas (CV)

Jei norite pradėti darbo paieškas, turite pasirūpinti profesionaliai atrodančiu savo gyvenimo aprašymu (CV), kuriame labai aiškiai atsispindėtų jūsų turima patirtis ir žinios. Jūsų gyvenimo aprašymas turėtų būti orientuotas į konkrečią darbo vietą, kurią jūs norėtumėte gauti.

Motyvacinis laiškas

Nemaža dalis darbdavių iš savo kandidatų reikalauja ir motyvacinio laiško, todėl nenustebkite, kad jį turėsite pateikti ir jūs. Motyvacinis laiškas, kaip ir jau minėtas CV, turi būti pritaikytas atitinkamai darbovietei ir atspindėti jūsų norą (bei motyvaciją) dirbti konkrečioje kompanijoje.

Darbo pokalbis

Norint padidinti savo galimybes gauti darbą Olandijoje, nepamirškite ir apie būsimą darbo pokalbį. Jei jūsų CV ir motyvacinis laiškas sudomins potencialų darbdavį, tuomet jūs būsite pakviesti darbo pokalbiui, kuriam turite būti labai gerai pasiruošę ir kruopščiai apgalvoję atsakymus į visus galimus klausimus.