Press "Enter" to skip to content

Dažniausiai kylantys klausimai apie fotografijos kursus

Planuojantiems lankyti fotografijos kursus dažnai kyla įvairių klausimų. Tuo labiau, kai lietuviai linkę devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti. Apie tai, kad fotografijos kursai teikia naudos, tikriausiai neabejoja niekas. Na, o į dažniausiai kylančius klausimus atsakymus rasite čia.

  • Kokios gali būti fotografijos kursų formos?

Fotografijos kursai gali būti tiesioginiai – kontaktiniai, kai lankomos paskaitos, nuotoliniai, vykstantys pamokų forma internetinėse platformose arba video pamokų įrašų principu bei individualūs, kai mokomas vienas asmuo. Taip pat fotografijos kursai gali būti užsakomi darbuotojams ir organizuojami dėstytojui atvykus į darbovietę.

  • Kokie gali būti fotografijos kursų lygiai?

Paprastai fotografijos kursai skirstomi į pradedantiesiems, pažengusiems ir jau užsiimantiems fotografija, tačiau norintiems patobulinti žinias. Kai kurie kursų organizatoriai siūlo ir į konkrečią sritį orientuotus fotografijos kursus, pavyzdžiui, skirtus išmokti produktų fotografavimo.

  • Kiek trunka fotografijos kursai?

Fotografijos kursai gali trukti nuo keletos užsiėmimų iki kelių mėnesių programos. Suprantama, kad ilgiau trunkančių kursų metu įgyjama daugiau žinių ir aptariama daugiau temų. Tačiau norint pasikonsultuoti individualiais klausimais, gali būti pasirenkama ir vienkartinė konsultacija.

  • Ar išklausę kursus gauna pažymėjimą?

Taip, sėkmingai išklausę kursų programą dalyviai gauna tai įrodančius pažymėjimus.

  • Ar kursuose dėstoma tik teorija?

Tai, kokiu principu vedami kursai, priklauso nuo kursų dėstytojo. Dažniausiai ilgiau trunkančias kursų programas sudaro ne tik teorinių žinių paskaitos, bet ir pavyzdžių aptarimas, praktiniai užsiėmimai, dėstytojo atsakymai į dalyvių užduodamus klausimus, o kartais ir namų darbai mokiniams.

  • Kokia fotografijos kursų kaina?

Kad ir kaip norėtųsi, įvardinti tikslią kursų kainą yra sunku. Priklausomai nuo trukmės, dalyvių skaičiaus ir temų, fotografijos kursai gali kainuoti nuo 30 eur iki kelių šimtų eurų.

  • Ar norint lankyti fotografijos kursus reikia turėti savo fotoaparatą?

Lankant pažengusiems skirtus fotografijos kursus dažniausiai dalyviai naudojasi savo fotoaparatais. Tačiau jei planuojama mokytis fotografijos pagrindų pradedantiesiems skirtuose kursuose, fotoaparatas nėra būtinas.

Visų klausimų, galinčių iškilti planuojant lankyti fotografijos kursus, apžvelgti tikriausiai neįmanoma. Tad jei neradote atsakymo ir vis dar abejojate, ar fotografijos kursai būtų geras sprendimas, nedvejodami kreipkitės į kursų organizatorius. Profesionalų komentaras ar netgi pagalba pasirenkant tinkamiausius kursus, juk nieko nekainuoja, o išsklaido abejones, kurios galbūt trukdo priimti naudingą sprendimą.