Press "Enter" to skip to content

Dovanų idėjos jubiliejaus proga: graviravimas – puikus variantas

dovanų idėjos jubiliejaus progaGavote kvietimą į vaikystės draugės (et, kaip greitai bėga tie metai, atrodo, ką tik kartu ėjote iš mokyklos namo, o dabar jau 30-metis tuksena…) ar mylimo dėdės jubiliejaus šventę. Aišku, net nekyla minties atsisakyti dalyvauti šventėje, tačiau jau iš karto galvoje dzingteli pavojaus lemputė: genialiausios dovanų idėjos jubiliejaus proga paieška pareikalaus nemažai laiko, pastangų ir nervų investicijų! Tad nieko nelaukite ir pradėkite paieškas tuojau pat! Paskutinei akimirkai galima palikti nebent vyno butelio ar pyrago pirkimą, dovana turi būti nupirkta ir supakuota iš anksto, priešingu atveju žus kalnas nekaltų nervinių ląstelių ir visiems gimtadieniams pasidarysite…alergiški.

Kaip ir visos informacijos, taip ir dovanų idėjos jubiliejaus proga paieška prasideda nuo prisėdimo prie visagalio interneto. Dviratis jau išrastas, tad kodėl nepasidomėjus kitų patirtimi – gal kokia idėja ir „prilips“?

„Ai, aš tai švenčių nesureikšminu, jubiliejus ar ne. Užsuku į parduotuvę ir nuperku kokią mielą smulkmeną, aišku, tai, kas žmogui turėtų patikti.“

„Pati užsiiminėju rankdarbiais, tai problemos su dovanomis nėra – numezgu, nulipdau.“

„Pats mėgstu gauti pinigus, tad ir kitiems vokelį dovanoju. Aišku, jubiliejus, tai piniginę atverti plačiau reikia…Bet gerai, bent nauda žmogui. Nedulkės koks nereikalingas suvenyras lentynoje, o įsigis tikrai reikalingą daiktą ar į kokią kelionė išvyks.“

„Aš pati prieš kelis metus gavau puoduką, ant kurio išgraviruotas mano mylimiausios dainos posmelis…Elementaru, praktiška, tačiau genialu! Dabar visiems tokias graviruota dovanas ir dovanoju. Aišku, kaskart vis kitą daiktą – stiklinį, metalinį, medinį. Atradau super interneto svetainę, teikiančią tokią paslaugą. Viskas sąžiningai, greitai, kokybiškai.“

Tikriausiai paskutinė idėja sudomino ir jus?  Graviravimas – technologija, leidžianti patį paprasčiausią daiktą paversti unikaliu, skirtu konkrečiam žmogui. Tarkime, jūsų dėdė, į kurio jubiliejų gavote kvietimą, yra santechnikas. Įrankių dėžė pas jį tiesiog lūžta nuo daiktų daiktelių, tačiau jūs vis vien galite padovanoti…atsuktuvą. Aišku, norint, jog tai nebūtų n-tasis įrankis jo kolekcijoje, šį išgraviruokite šmaikščiais žodžiais, palinkėjimu ar panašiai. Galbūt dėdė šį naudos pagal paskirtį, o gal pasidės į sekciją kaip talismaną (teta dėl tokio elgesio, aišku, gali būti šiek tiek nepatenkinta): ir vienu, ir kitu atveju jūsų dovana bus įvertinta.

Graviravimas kaip technologija patraukli tuo, jog yra pajėgus „susidoroti“ su pačiomis įvairiosiomis medžiagomis – stiklu, mediena, akmeniu, metalu, keramika ir kitomis. Butelis, pakabukas, vaza ar kitas daiktas akimirksniu gali virsti išskirtiniu: ir kas galėtų pasakyti, jog tai nėra puikus variantas ieškantiems dovanų idėjos jubiliejaus proga? Negana to, išgraviruotas užrašas ar paveikslėlis išliks nepakitęs ilgą laiką: graviravimas atsparus tokiems veiksniams kaip drėgmė, šviesa, temperatūrų skirtumai ir panašiai. Galite būti tikri, jog jūsų padovanotas daiktas džiugins jubiliatą dar ne vienus metus!

Tiesa, graviruotos dovanos tikrai nėra universalus variantas, tinkantis kiekvienu atveju. Kaip ir bet kuri dovanų idėja, ši taip pat turi būti palyginama su jubiliato asmenybe (koks šio charakteris, prioritetai, pomėgiai ir kita). Jei žmogus yra užkietėjęs pragmatikas, vertinantis praktiškus daiktus, geriau jam nupirkti puodų rinkinį (aišku, prieš tai pasiteiravus, kokios konkrečiai dovanos jis pageidautų) nei vieną puoduką su juokingu užrašu. Jei gerai pažįstate jubiliatą ir žinote, jog šis mėgsta smulkmenas bei mielas staigmenas – graviruotos dovanos jam tikrai turėtų patikti. Tai taip pat puikus variantas tokiu atveju, kai jubiliatas teigia nenorintis jokių dovanų. Juk tuščiomis rankomis į šventę neisi, o graviruota smulkmena bus puiki išeitis.