Press "Enter" to skip to content

Dovanų idėjos vaikams

dovanos-vaikamsŠiandien vaikai yra labai išrankūs dovanoms. Taip yra todėl, kad juos kasdien supa daugybė pačių įvairiausių žaislų, dėlionių, lavinančių žaidimų, su kuriais neturėjo galimybės žaisti jų tėvai. O kuo daugiau vaikas turi įvairiausių žaislų, tuo sudėtingiau tiek patiems tėvams, tiek giminaičiams sugalvoti gerą dovanos idėją ir įtikti mažajam sukaktuvininkui.

Išgirskime savo mažuosius

Pirmiausia reikėtų įsiklausyti į dideles savo mažųjų svajones. Jei jie pas draugą ar per televizijos reklamą matė kokį nors žaidimą ir labai juo susižavėjo, tikrai ne kartą papasakos savo tėvams, kad taip pat nori tokio pat arba šiek tiek kitokio žaislo ar žaidimo. Taigi taip vaikai patys sufleruoja dovanos idėją artėjančiam savo gimtadieniui. O tokią dovaną, apie kurią ilgai svajojo, vaikai tikrai labiau brangins ir saugos.

Be to, svajonių žaislas vaikui suteiks daug gerų emocijų nei įprastai berniukui padovanota žaislinė mašinėlė, o mergaitei – dar viena ir į kitas labai panaši lėlė. Tačiau pastarosios dovanų idėjos nėra jau tokios blogos, jei kalbame apie naujo modelio žaislinį automobilį ir lėlę, vaizduojančią naujo animacinio filmo personažą.

Padėkime vaikui surasti savo gyvenimo kelią

Svarbu įsidėmėti, kad net ir vaikiškas žaislas, padovanotas vaikui gimtadienio proga, gali teigiamai įtakoti vaiko vystymąsi ir netgi tapti jo hobiu ar profesija. Ir tai labai gerai, nes padeda vaikui iš daugybės galimų užsiėmimų išsirinkti vieną, kuris labiausiai patinka. Pavyzdžiui, tokia paprasta dovanos idėja kaip žaislinis daktaro instrumentų rinkinys galbūt vaiką ateityje motyvuos pasirinkti mediko specialybę.

Dovanų idėjų vaikams paieškos internete

Kur gi daugiau jei ne internete šiandien geriausia ieškoti dovanų idėjų bet kokia proga, o tuo pačiu ir vaiko gimtadieniui. Internetinės parduotuvės gali pasiūlyti gausybę įvairiausių dovanų idėjų tiek berniukui, tiek mergaitei. Tačiau neapsiribokite tik žaislų, lėlių ar mašinėlių skiltimis. Ieškokite savo vaikui unikalių ir lavinančių žaidimų, kuriuos vakarais galėtumėte žaisti kartu ir taip praleisti nepakartojamas ir šiltas akimirkas šeimos rate.

Dovanos idėją sufleruoja pats vaikas

Pavyzdžiui, jei pastebite, kad jūsų vaikas mėgsta judrius ir sportinius žaidimus arba tiesiog yra labai energingas, dovanos idėjos tokiam vaikui ieškokite sportinių prekių parduotuvėje. Tinkamiausios dovanų idėjos tokiam vaikui galėtų būti teniso ar ping-pongo raketės, krepšinio ar futbolo kamuolys, riedučiai, riedlentė ir pan. Viena iš tokių dovanų tikrai nudžiugins judrų vaiką ir galbūt padidins susidomėjimą sportu bei, savaime suprantama, teigiamai veiks jo sveikatą. Juk būdamas gryname ore ir judėdamas, o ne žaisdamas kompiuterinius žaidimus, vaikas gaus daug daugiau naudos.

Moksliukams – lavinančių dovanų idėjos

Gerai besimokantiems vaikams ir tokiems, kurie jau nuo mažens turi polinkį į mokslą, geriausios dovanų idėjos yra tokios, kurios lavina jų mėgstamos mokslo srities gabumus ir padeda kasdien tobulėti. Tokios dovanų idėjos gali būti vaikiškas chirurgo įrankių rinkinys arba molekulės pavidalo konstruktorius.

Gerokai paaugusiems vaikams ir mėgstantiems gamtos mokslus, puiki dovanos idėja yra vaikiškas mikroskopas arba vabzdžių kolekcionavimo rinkinys. Tokiems moksliukams tinkamos dovanų idėjos galėtų būti ir vaikiškos enciklopedijos ar originalūs vadovėliai, kurie padėtų vaikui geriau įsisavinti ir įtvirtinti mokykloje gautas žinias. Juk vaikai mėgsta tokias knygas, kurios yra netradiciškai parašytos ir pagyvintos spalvingomis iliustracijomis. Skaitant tokias knygas vaikams daug įdomiau ir smagiau mokytis nei skaitant įprastą mokyklos vadovėlį su daug teksto.

Kiekvienas vaikas yra individualus ir unikalus, todėl įsiklausykite į jo norus, stebėkite jo pomėgius ir surasti jam tinkamą dovanos idėją bus labai paprasta.