Press "Enter" to skip to content

Dulkių siurblių remontas. Kokie požymiai išduoda, kad laikas kreiptis į meistrą?

Dulkių siurblys yra tikras pagalbininkas namuose, be kurio gyvenimo neįsivaizduotų nei vienas namo šeimininkas. Deja, bet nepaisant to, koks nepamainomas jis yra, dulkių siurblys turi didžiulį trūkumą – jis genda. Tiesa, kaip ir bet kuris kitas prietaisas. Dulkių siurblių remontas atliekamas gana dažnai, taigi kyla klausimas, kokias klaidas lietuviai daro prižiūrėdami siurblius, jog šie taip dažnai genda? Apžvelkime pagrindinius gedimus ir paanalizuokime. Straipsnis parengtas pagal dulkių siurblių remonto specialistus Techremontas.lt.

Dulkių siurblys neįsijungia

Tai akivaizdžiausias įrodymas, jog kažkas ne taip. Deja, bet šiuo atveju greičiausiai bus reikalingas dulkių siurblių remontas. Neįsijungti siurblys gali dėl daugelio priežasčių:

  • Neveikia dėl to, jog įjungtas į neveikiantį elektros lizdą. Tokiu atveju jums pasisekė – išvengėte dulkių siurblio taisymo.
  • Užsikimšo žarna arba filtrai – šiuo atveju taip pat galite išsisukti nuo remonto. Palikite dulkių siurblį kelioms valandoms, tuomet vėl bandykite įjungti. Jeigu vis tiek neįsijungia, kreipkitės į meistrą kuo skubiau.
  • Tam tikrais atvejais dulkių siurblys gali neįsijungti dėl naudotojų kaltės. Patikrinkite, ar dulkių maišelis nėra perpildytas. Jeigu yra, tiesiog pakeiskite ir bandykite įjungti dulkių siurblį iš naujo.
  • Gali būti, jog pažeistas dulkių siurblio laidas. Jeigu auginate gyvūnus namuose, tuomet labai tikėtina, kad tai ir atsitiko. Šie netikėliai juk linkę viską griaužti. Jeigu reikia pakeisti laidą, nes šis plyšo, tuomet reikės vežti dulkių siurblį į specializuotas dirbtuves, kur ir bus atliekamas remontas.
  • Įjungimo/išjungimo jungiklis taip pat nėra amžinas, jis gali sugesti. Tokiu atveju prireiks meistro pagalbos, kad būtų sutaisytas dulkių siurblys.
  • Variklis neretai būna priežastis, kodėl neįsijungia dulkių siurblys. Atkreipkite dėmesį į tai, kad variklio gedimai atsiranda dėl kitų gedimų, pavyzdžiui, kai pastoviai naudojamas tas pats maišelis ar yra užsikimšę filtrai. Tuomet teks tvarkyti ne tik variklį, bet ir kitus gedimus.

Dulkių siurblys skleidžia blogą kvapą

Ši problema gali atsirasti dėl kelių priežasčių: pasenusio dulkių maišelio, nešvarių filtrų, užsikimšusios žarnos ar kartais antgalių arba dėl sugedusio variklio. Jeigu kvapas panašus į degėsių, tuomet greičiausiai problemos su kabeliu ar kištuku.

Prastai siurbia

Su šia problema anksčiau ar vėliau susiduria daugelis. Kas atsitiko?

  • Maišelis pilnas – pakeiskite ir veiks įprastai.
  • Filtras nešvarus ir reikia jį išvalyti.
  • Pažeista žarna – tokiu atveju reikia pirkti naują.
  • Sugedo variklis. Tokiu atveju remontas yra būtinas.