Press "Enter" to skip to content

Dviračių vaikams pasirinkimo niuansai

Šiomis dienomis, kai vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia prie kompiuterių, fizinė mažylių veikla yra tiesiog neįkainojama. Tik dažnai būna labai sunku vaikus motyvuoti kuo daugiau sportuoti. Tačiau yra viena sporto šaka, kuri mažuosius vis dar žavi ir vilioja. Tai – dviračiai. Todėl pirkdami dviratį savo atžaloms, rinkitės jį atsakingai, kad vaikas šią sporto šaką pamėgtų visam likusiam  gyvenimui. Taigi,  į ką reiktų atkreipti dėmesį, jeigu šiandien aktualu dviračiai vaikams?

Be abejonės, pats atsakingiausias pirkinys – tai pirmasis dviratis. Jis turėtų būti balansinis, kad mažyliui riedant būtų ugdomi labai svarbūs pusiausvyros ir koordinacijos įgūdžiai. Tačiau iš tikrųjų visai nesvarbu, ar perkate pirmą dviratį vaikui ar renkate transporto priemonę jau paaugliui, dviračiai vaikams turi būti kokybiški ir atitikti jo amžių. Tik tuomet važinėjimas dviračiu duos akivaizdžios naudos ir bus patogus bei malonus pačiam važiuojančiam.

Suaugusieji paprastai važinėja dviračiais. kurie sudaro 20 proc. jų kūno svorio. Tuo tarpu, vaikų dviračiai sveria pusę vaiko. Todėl kuo lengvesnis dviratis – tuo bus patogiau jaunajam dviratininkui. Būtų idealu jeigu dviračio svoris neviršytų 40 proc. vaiko svorio. Pastaruoju metu, kuriant vaikiškus dviračius, vienas iš prioritetų – jų svorio mažinimas. Todėl labai atidžiai skaitykite etiketes ar prekių aprašus, jeigu perkate internetu, pavyzdžiui, iš ABCzaislai.lt.

Įvertinti dviračio kokybę padės ir jam suteikiama garantija. Jeigu dviratis turi ilgesnę nei dviejų metų garantiją, tuomet tikėtina, jog įsigysite puikią ir patogią prekę.

Labai svarbu, kad dviratis būtų patogus minti ir sklandžiai judėtų. Jeigu perkate fizinėje parduotuvėje, visuomet galima išbadyti patiems. Tačiau tikrai nederėtų baimintis, jog internetu nusipirksite nekokybišką prekę. Juolab, kad šiandien kone kiekviena internetinės prekybos vieta vykdo prekių grąžinimo programą. O išsamūs  virtualioje erdvėje esantys dviračių aprašai dažnai netgi geriau padeda išsirinkti gerą dviratį vaikams.

Galiausiai saugumas ir įvairūs priedai. Stabdžių svirtis turėtų būti maža ir lengvai pasiekiama  vaikiškai rankai. Be to, vaikiškas dviratis turėtų turėti grandinės apsaugą, atšvaitus ir skambutį. Nebūtinas, tačiau tikrai naudingas priedas – virš ratų tvirtinamos apsaugos nuo purvo. Tokius priedus, kaip atlenkiamą kojelę dviračiui pastatyti ir bagažinę vienas vaikas naudos, kitam tai bus visiškai nereikalinga. Todėl tokias su saugumo mažiau susijusias smulkmenas derėtų aptarti su būsimuoju dviratininku. Tegul vaikas pats išmoksta priimti pirmuosius sprendimus. Galbūt daug  svarbiau mažajam dviratininkui nepamiršti priminti užsidėti šalmą.