Ekspedijavimas

EkspedijavimasDabar sparčiai vystosi prekyba ir paslaugos, nes rinkai reikia įvairumo, kurios ją nustebintų bei verstų dar daugiau pirkti ir naudotis paslaugomis. Todėl dėl  noro išsiskirti plačioje rinkoje atsiranda didžiulė konkurencija, kuri nenumaldomai auga. Bet tokiu atveju nenukenčia klientas, kuriam patinka rodomas dėmesys ir ,žinoma, kokybiškų prekių pasirinkimas. Kadangi konkurencija didėja, reikalingas greitas ir lankstus prekių pristatymas iš pačio gamintojo. Dėl šios priežasties logistika taip pat išgyvena aukso amžių, bei turi begalės darbų, kur svarbiausias yra laikas ir geri rezultatai. Todėl reikalinga sistema, kurios dėka užtikrinama, kad viskas įvyktų nuosekliai bei pagal numatytus tikslus. Ekspedijavimas būtent ir yra tai.

Ekspedijavimas yra atliekamas ekspeditoriaus, kurio pagrindinis darbas yra pristatyti krovinį numatytu laiku, antraip logistikos įmonė mokės didelę baudą už neįvykdytas sąlygas. Ekspeditorius rūpinasi ne tiek pačiu gabenimu, bet procesus, kuris nulemia, kad krovinys būtų sklandžiai vežamas ir pristatomas paslaugos vartotojui. Tai darbų derinimas su siuntėjų bei vežėju. Trumpai galima apibūdinti visus etapus, kuriuos atlieka ekspeditorius, kai yra vykdomas ekspedijavimas:

  • Užsakymo ieškojimas per tam tikrą logistikos, krovinių ieškojimo sistemą;
  • Jo priėmimas ir detalesnės informacijos surinkimas;
  • Vežėjo paieška, jei logistikos kompanija neturi savo asmeninio vežėjo;
  • Transporto priemonės tipo ieškojimas, kuris atitinka krovinio matmenis;

Optimaliausio maršruto sudarymas;

  • Sandėlio parinkimas;
  • Krovinio paėjimo ir pristatymo laikas;
  • Koordinavimas nuo krovinio paėmimo iki jo pristatymo klientui. Į tai yra įtrauktas ir krovinio sekimas per specialią programą, kad tikslingai būtų sekamas krovinys. Ši sistema padeda išvengti problemų, kurios kyla dėl nepatikimo vairuotojo;
  • Dokumentacijos tvarkymas, sąskaitų išrašymas.

Problema su kuria susiduria ekspedijavimu užsiimančios įmonės yra tai, kad dauguma krovinių yra nestandartinio dydžio ir dėl jų savybių jas yra sudėtinga ekspedijuoti. Todėl tenka pasitelkti tam tikrų savybių turinčias transporto priemonės, kurios padeda maksimaliai sutrumpinti krovinio gabenimo laiką. Jos reikalingos tam, kad prekė neprarastų savybių, pavyzdžiui, maisto produktai, nes kitu atveju jie bus netinkami vartotojui. Ekspedijavimas tam ir yra skirtas, nes suorganizavus tikslų bei greitą krovinio gabenimą, parinkus tinkamą transporto priemonę, galima specialius krovinius pristatyti pasaulio rinkai.