Press "Enter" to skip to content

El. prekybą įteisinti dabar yra ypač paprasta

Vokucentras.ltPradėjote domėtis kaip būtų galima pradėti el. prekybos veiklą legaliai? Esate fizinis asmuo, kuris turi labai ribotą biudžetą veiklos pradžiai? Tuomet ir taip turėtų būti aišku, jog geriausia būtų rinktis individualios veiklos registravimą. Individualios veiklos pažyma leidžia itin greitai pradėti prekybos internetu veiklą prieš tai neišleidžiant nė cento įteisinimo klausimams. Individuali veikla įregistruojama visiškai nemokamai. Geriausia tai, kad kylant neaiškumams, visada į pagalbą galima pasitelkti mokesčių inspekcijos konsultantus. Galvojantiems nuo ko reikia viską pradėti, tiesiog reikia imtis veiklos registravimo ir tiek. Tai padaryti galėsite internetu – prisijungę prie VMI portalo per el. bankininkystės sistemas ar kitus būdus.

Individualios veiklos pasirinkimas yra ko gero racionaliausias sprendimas norintiems pradžioje išvengti daug biurokratijos. Individualios veiklos pažyma suteikia teisę prekiauti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Žinoma, mokesčiai būtų mokami mūsų šaliai. Kas liečia biurokratiją t.y. apskaitos valdymą, tai čia klausimų neturėtų kilti, nes vis dėlto – individualios veiklos buhalterija yra bene lengviausia. Tarkime, jeigu perkate pakavimo medžiagas iš Vokucentras.lt el. parduotuvės, tuomet pirkimo atveju jūs gausite sąskaitą faktūrą arba tiesiog jos paprašysite ir tiek. Tą gautą sąskaitą faktūrą jūs užregistruosite apskaitos žurnale. Tas registravimo procesas yra labai paprastas, nes vis dėlto – mokesčių inspekcija netgi yra nurodžiusi ką reikia rašyti konkrečiuose apskaitos žurnalo laukeliuos.

Kalbant apie mokestinę naštą, verta pastebėti, kad el. prekybai taikomas tik 5 procentų pajamų mokesčio tarifas. Žinoma, būtina sekti ir įstatymų pakeitimus, nes tikėtina, kad artimiausiu metu teks mokėti progresinį mokestį. Jis pasireiškia tuo, kad didėjant apyvartai, tenka mokėti ir didesnį pajamų mokesčio tarifą. Kaip bebūtų, be pajamų mokesčio tenka mokėti sveikatos ir socialinio draudimo įmokas. Jų mokėjimo tvarką nustato SODRA. Tad, įsidėmėkite – pajamų mokestis mokamas mokesčių inspekcijai, o visi kiti – SODRAI.

El. prekybos veiklos legalizavimui individualios veiklos pažymą rinktis būtų geriausia tiems, kurie pradžioje nesitiki uždirbti didelių sumų. Tai bene pats išmintingiausias pasirinkimas naujokams ir norintiems save išbandyti versle. Tai pats paprasčiausias būdas imtis savarankiškos veiklos.