Elektroninių parduotuvių nuoma artima nekilnojamojo turto nuomos santykiams

elektroninių parduotuvių nuomaTurėti savo vietą internete – kiekvieno verslininko svajonė, prestižo reikalas, o galiausiai ir būtinybė siekiant pelno: kojines pardavinėjantis prekeivis, tikėtina, sulauks kur kas daugiau dėmesio dėl „apsireiškimo” virtualioje erdvėje nei trypčiodamas turgavietės aikštėje. Vardinami ir kiti elektroninės prekybos pliusai, minimalizuojantys patiriamus kaštus: nereikia atlyginimų samdomiems darbuotojams, sutaupoma patalpų nuomos kaina…Stop, ties šituo teiginiu  mes ir apsistosime: klaidinga nuomonė, jog buvimas internete, siekiant parduoti tam tikrą prekę ar paslaugą, yra visiškai nemokamas:
yra įvertinta tam tikra mėnesine suma (galimas ir virtualių „patalpų” įsigijimas – nuosavybės įteisinimas, bet apie tai kitą kartą).

Įsigilinus į internetinės nuomos esmę bei sąlygas, galima nesukiai atrasti sasąjų su, tarkime, buto nuoma.

  • Kas dažniausiai naudojasi nuomos paslaugomis?

Akivaizdu, jog tie, kurie neturi pakankamai lėšų tam tikro turto įsigijimui. Studentai ar jaunos šeimos – dažniausi nuomotojai iki tol, kol susitaupys pradiniam įnašui banko paskolai ar visą sumą už pageidaujamą būstą. El parduotuvės nuoma patraukli verslo pasaulyje pirmus žingsnius žengiantiems. Faktas, jog nuoma mėnesiui neretai nesiekia net 50 litų (aišku, priklausomai nuo konkrečios situacijos), yra labai viliojantis. Pradedantieji neretai linkę iš pradžių investuoti į asortimento plėtrą ar reklamą, o techninis internetinės parduotuvės tobulinimo klausimas paliekamas ateičiai.

Taip pat paminėtinas ir nepastovumo bei nežinomybės faktorius. Nuosavas būstas siejasi su pastovumu: tuo tarpu neretai žmogus nežino, kuriame Lietuvos ar pasaulio mieste bus, kaip pasikeis poreikiai. Internetinė prekyba gali būti tik mados reikalas, užgaida ar sėkmės išbandymas: galbūt po keleto mėnesių bus nuspręsta atsisveikinti su šia veikla. Internetinių parduotuvių nuoma, žvelgiant iš trumpesnio laikotarpio perspektyvos, yra yra kur kas patrauklesnė už įsigijimą (kas atneštų nemenkus nuostolius trumpai pabuvojusiems prekybos pasaulyje).

  • Savininko vaidmuo.

Nuomininkas privalo gyventi pagal savininko diktuojamas sąlygas. Į butą atsikraustoma su mintimi, jog viską reikės palikti taip, kaip radai. Retas atvejis, kai šeimininkai leidžia keisti sienų spalvą (ar įkalti vos vieną vinį paveikslui), išmesti senus baldus ir savais atnaujinti interjerą (juk kažkada čia gyvens kitas žmogus). Nusprendusieji išsinuomoti elektroninę parduotuvę, taip pat turi suprasti, jog „gyvens” čia su tam tikrais apribojimais. Kalbant konkrečiai, tai būtų nustytas maksimalus duomenų bei prekių skaičius, dizainas (dažniausiai galima rinktis iš keleto galimų variantų). Galimybė save pristyti internete – verslo pradžiai, originalumas – ateityje, gerokai apšilus „kojas”.

Taigi, aptarta elektroninių parduotuvių nuoma su nekilnojamuoju turtu iš tiesų turi panašumų. Nuomodamasis gauni tai, ko tau reikia būtent dabar už patrauklią sumą, neįsipareigoji, pokyčių atveju nepatiri didelių finansinių nuostolių, bet sutinki su savininko taisyklėmis.