Press "Enter" to skip to content

Faktai apie Berlyną, kurių dar negirdėjote

pigūs skrydžiai į BerlynąBerlynas yra vienas populiariausių Europos miestų, kuriuos aplanko turistai iš viso pasaulio. Ypač ryški tendencija šiame mieste lankytis jaunimui. Ir nenuostabu – Berlynas yra tikras renginių, koncertų ir vakarėlių rojus. Laisva vakarietiška miesto ir visos Vokietijos politika čia pritraukia jaunuolius iš Europos ir net JAV ar Azijos šalių. Pigų skrydį į Berlyną siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Žemiau pateiksime įdomiausius faktus apie šį modernų ir patrauklų miestą.

Berlyno miestas su visais jam priklausančiais rajonais yra 9 kartus didesnis už Paryžių.

Berlyne yra apie 1700 tiltų, kas lengvai pralenkia net ir Veneciją.

368 metrų aukščio Berlyno televizijos bokštas yra aukščiausias Vokietijos statinys ir vienas aukščiausių bokštų Europoje.

Įdomu, jog net 6 JAV prezidentai per laikotarpį nuo karo iki šiandien šiame mieste atliko garsias kalbas. Pačios įsimintiniausios buvo J.F. Kenedžio 1963 metų kalba, kur nuskambėjo garsioji frazė „Aš esu berlynietis!“ ir R. Reigano 1987 metų kalba, per kurią prezidentas retoriškai paskatino Gorbačiovą nuversti Berlyno sieną.

Pirmi visoje Europoje šviesoforai buvo 1924 metais įrengti Potsdamer Platz. Jų idealios kopijos naudojamos toje vietoje dar ir šiandien.

Berlynas yra multikultūriškiausias miestas visoje Vokietijoje. Tarp 3,5 milijonų miesto gyventojų yra virš 470 000 užsienio piliečių. Net iš 184 šalių čia atvykę žmonės yra jau įsitvirtinę berlyniečiai.

Berlynas yra visuotinai laikomas studentų miestu – čia yra įsikūrę keturi universitetai, keturios meno mokyklos ir dešimt technologijų kolegijų. Šiose įstaigose mokosi apie 134 tūkstančiai studentų.

Berlyne vyksta tarptautinis Berlyno alaus festivalis, kuriam priklauso ilgiausia aludė pasaulyje – stalai, sustatyti Karl-Marx alėjoje, sudaro 2,2 kilometro. Festivalio metu ragaujama 2000 rūšių alaus, čia dalyvauja 300 aludžių iš 86 šalių.

Berlynas yra vienintelis miestas pasaulyje, kuriame yra trys veikiantys operos teatrai, talpinantys 4,411 lankytojų. Čia taip pat yra 150 kitų teatrų ir salių, skirtų įvairių tipų renginiams.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Vokietijos miestą – Berlyną.