Press "Enter" to skip to content

Fejerverkai: pagrindinės taisyklės, kurių privalu laikytis juos leidžiant

Nors ir kaip yra gražu žiūrėti į fejerverkus naktį, švenčiant tam tikras šventes, minit svarbias dienas, bet visada reikia prisiminti, kad jei norite patys juos leisti, reikia laikytis tam tikrų griežtų reikalavimų, kad tokia pramoga nesukeltų neigiamų pasekmių. Tad būtent apie tai ir papasakosime šiame straipsnyje, nurodysime pagrindines taisykles, kuriomis vadovaujantis, fejerverkai bus ne tik pramoga pamatyti gražiam vaizdui, bet ir kur kas saugiau juos leisti.

Labai svarbu instrukcija

Įsigijus kokybiškus fejerverkus, ant jų pakuotės visada turėtumėte rasti instrukciją, kaip jais saugiai naudotis. Tad nereikėtų jos ignoruoti ir prieš leidžiant, visada verta perskaityti. Nors fejerverkus leidžiate ir ne pirmą kartą, prie kiekvieno skirtingo fejerverko gali būti nurodyta skirtinga pastaba, kurios privalu laikytis.

Fejerverkai skirti tik suaugusiems

Laikantis visų saugumo reikalavimų, visada verta mažuosius palikti nuošalyje, kad jie nebūtų arti fejerverkų paleidimo taško. Jokiu būdu, net vyresniems vaikams negalima leisti jų iššauti, visą šį darbą turėtų padaryti suaugusieji.

Aplinka

Vienas iš svarbiausių kriterijų, kurį reikia įsivertinti yra aplinka. Idealiausias variantas, kad aplinkui, bent jau 50 m atstumu nebūtų pašalinių žmonių, lengvai užsidegančių daiktų, kurie nesunkiai galėtų sukelti gaisrą. Taip pat aplinkui neturėtų būti ir elektros laidų. Leidžiant fejerverkus svarbu atsižvelgti ir į oro sąlygas.

Galiojimo laikas

Ant kokybiškų fejerverkų pakuotės visada turėtumėte rasti jų galiojimo laiką. Į šią datą reikėtų atsižvelgti. Jeigu nurodyta data jau praėjo, dėl atsargumo tokių fejerverkų geriau neleisti.

Fejerverkai turi būti leidžiami tik nuo žemės

Netinkamai pagaminti fejerverkai gali sukelti sužalojimus. Todėl norint nuo viso to apsisaugoti, jie turėtų būti leidžiami nuo žemės. Kad ir kokia jų rūšis būtų, jokiu būdu nepatartina jų laikyti rankose. Priklausomai nuo jų kategorijos, jie gali būti smeigiami ar pastatomi ant žemės. Ant jų instrukcijos tai turėtų būti nurodyta, tad ja reikėtų ir vadovautis.

Neiššovus fejerverkui nereikėtų skubėti prie jo

Jeigu fejerverkas buvo uždegtas ir tarsi užgeso arba neiššovė, nereikėtų skubėti prie jo ir bandyti tikrinti, kas yra negerai. Reikėtų palaukti bent jau 10 min ir įsitikinti, kad jis tikrai užgeso ir jį pajudinus neiššaus.

Iššovus fejerverkams jų nereikėtų palikti

Kuomet pasigrožėjote fejerverkų reginiu, niekada jų išautos pakuotės nepalikite ten, kur padėjote. Jeigu jie buvo leidžiami sausoje žolėje, net ir baigus jiems šaudyti po neilgo laiko gali įsiliepsnoti gaisras. Todėl visas likusias detales reikėtų surinkti, aišku, jų nereikėtų skubėti surinkti tą pačią sekundę, nes jos dar bus karštos ir dėl to taip pat galima susižeisti. Reikėtų palaukti bent jau keletą minučių.