Press "Enter" to skip to content

Flowers&lovers: patarimai gėlių priežiūrai

Gėlės – tai dažnas dekoras, kuris puošia mūsų namus. Tačiau dažnai susiduriame su sunkumais jas prižiūrint. Flowers&lovers dalinasi keletą patarimų, kurie padės jūsų gyvoms gėlių puokštėms ilgiau puošti jūsų erdves. 

Flowers&lovers: kaip taisyklingai laikyti gėles?

Dažnai mes gėles statome ten, kur mums atrodo gražiausiai. Tačiau Flowers&lovers pažymi, jog tai ne visada yra tinkamiausia vieta gėlėms. Gėlės yra gyvi organizmai, joms reikia švaraus vandens, saulės. Tačiau tiesioginiai saulės spinduliai gali joms pakenkti, nes nuo tokių intensyvių spindulių jos ima greičiau vysti. Dar vienas Flowers&lovers patarimas gėlių laikyme – jeigu nėra galimybės laikyti jų vėsesnėse patalpose, tai darykite bent per naktį. Taip jūsų gėlės ilgiau išliks gyvybingos, nepraradusios savo grožio. Flowers&lovers sudarydami gėlių puokštes žino, kokios gėlės tinka kartu ir kurioms reikia panašių laikymo sąlygų, tačiau yra gėlių, kurių laikyti kartu negalima. Vienoms gėlėms gali reikėti daug, o kitoms mažai vandens, todėl svarbu, kad puokštėje esančios gėlės būtų suderintos ne tik iš estetinės pusės, bet ir dėl savo poreikių. 

Flowers&lovers papildomi patarimai gėlių priežiūroje

Švarus vanduo yra turbūt dažniausiai kartojama sąlyga gėlių laikymui. Tačiau Flowers&lovers primena, kad gėlėms reikia ir mineralų bei kitų maistingų medžiagų. Naudojant specialius tirpalus vandeniui gėlės išsilaikys dar ilgiau. 

Pamačius, jog kai kurie gėlės žiedai ar lapai vysta – pašalinkite juos. Flowers&lovers floristai pataria taip daryti, nes vystantys lapai ar žiedai skatina bakterijų atsiradimus, kad skatina ir kitų žiedų vytimą, todėl gėlės nebeišsilaikys ilgai. 

Taip pat labai svarbu, kad vandenyje pamerkus gėles nebūtų lapų. Jie skatina bakterijų atsiradimus vandenyje, o vanduo per stiebo apačią keliauja į gėlę. Todėl patekęs užterštas vanduo kenkia gėlėms. Flowers&lovers dėl to rekomenduoja ir reguliariai keisti vandenį, kad jo užterštumas būtų kuo mažesnis.

Kai kurios gėlės gali reikalauti specifinės priežiūros, todėl svarbu nusipirkus gėles pasiklausti specialistų dėl papildomų dalykų. Flowers&lovers komanda noriai pasidalins su jumis įvairiais patarimais, kurie leis gėlių puokštėmis mėgautis ilgesnį laiko tarpą.