Press "Enter" to skip to content

Gėlių puokštės: floristikos subtilybės

Dažna šventė neapsieina be gėlių puokštės ar jų dekoracijų. Tokia dovana jau tampa įprasta ir savaime suprantama tradicija, atėjusia iš senų laikų. Tačiau nuo pirmųjų gėlių puokščių sudarymo mes jau žinome daug įvairių subtilybių, kurios puokštes paverčia gražiomis, estetiškomis bei išsilaikančiomis ilgiau. Kokius dalykus reikia žinoti prieš gėlių puokštės sudarymą?

Gėlių puokštės ir gėlių suderinamumai 

Gėlių puokštės dažnai yra sudaromos iš keletos skirtingų gėlių. Tačiau svarbu, kad jos ne tik derėtų tarpusavyje, bet ir jų laikymo sąlygos atitiktų bei nebūtų tokių gėlių, kurios gali sukelti greitesnį vytimą kitų gėlių puokštėje. Kai kurios gėlės gali būti tik vienos pačios, todėl svarbu apie tai pasidomėti iš anksto. 

Išlaikyti bendrą spalvų paletę taip pat yra reikšminga sudarant gėlių puokštes. Taip jos atrodys estetiškiau ir derinsis prie interjero ar kitų detalių. Harmoningai gėlių puokštei sukurti svarbu ir gėlių dydžiai. Tinkamai pasirinkus proporcijas puokštė atrodys tvarkinga. 

Dar vienas aspektas – gėlių puokštės įvyniojimas. Tinkamas popierius ar kita medžiaga gali labai pagyvinti puokštę arba nenustelbti jos viso gražumo. Kai kurioms gėlių puokštėms užtenka tik paprasto kaspinėlio ar raištelio, nes savo grožiu ir taip jau stebina bei žavi. 

Gėlių puokštės užsakymui

Kai šventė jau yra planuojama iš anksto, gėlių puokštės užsakymas gali būti atliekamas taip pat ne tą pačią šventės dieną. Tai padeda užsitikrinti, kad gausite tokias gėles, kokių norite, o ir pati gėlių puokštė bus unikali ir pritaikyta jums. Taip pat su floristu galėsite aptarti visas gėlių puokštės subtilybes, mažus ir didelius akcentus, kad puokštė nustebintų ir pradžiugintų gavėją. Gėlių puokštės užsakymą  rekomenduojama atlikti pas profesionalius floristus, kurie ne tik paruoš estetišką gėlių puokštę, bet ir padarys ją tokią, kad atlaikytų ilgą laiką. Taip pat floristas galės pasiūlyti išskirtinių akcentų ar sprendimų, kad jūsų puokštė būtų įdomi ir atitinkanti progą. Išsirinkti tinkamą floristą patogiausią pagal savo lokaciją, nes gėlių puokštės visi norime šviežios.