Gėlių salone pirktų gėlių priežiūros patarimai

Iš vietinės gėlių parduotuvės parsinešti ar tiesiai į namus užsisakyti puokštę šviežių, gyvybingų gėlių – maloni patirtis, tačiau raktas į jų grožio išsaugojimą – tinkama priežiūra. Atlikę keletą paprastų veiksmų, galite užtikrinti, kad gėlės ir toliau puoš jūsų erdvę savo elegancija ir kvapu.

·         Genėkite ir pakirpkite: Parsinešę gėles namo, pirmiausiai jų stiebus patrumpinkite kampu. Taip padidinsite paviršiaus plotą vandeniui sugerti, todėl gėlės išliks tinkamai drėkinamos. Pašalinkite visus lapus, kurie bus panardinti į vandenį, kad išvengtumėte bakterijų augimo. Šį procesą kartokite kas kelias dienas, kad palaikytumėte optimalų vandens įsisavinimą.·         Pasirinkite tinkamą vazą: Pasirinkite tinkamą vazą, kuri turi lemiamą reikšmę gėlių ilgaamžiškumui. Naudokite švarią vazą, kurioje būtų pakankamai vietos stiebams išsiskleisti. Venkite perpildymo, nes tai gali sukelti pažeidimų ir sumažinti vandens cirkuliaciją. Be to, prieš dėdami gėles į vazą, kruopščiai ją išvalykite.·         Laistykite protingai: Šviežias, švarus vanduo yra labai svarbus gėlių gerovei. Keiskite vandenį kas 2-3 dienas ir įsitikinkite, kad vandenyje nėra lapų ar šiukšlių. Jei gėlės gautos su gėlių maisto pakuote, naudokite ją taip, kaip nurodyta, kad jos gautų svarbiausių maistinių medžiagų, kurios skatina jų ilgaamžiškumą.·         Venkite tiesioginių saulės spindulių ir karščio: Gėlės mėgsta šviesą, tačiau tiesioginiai saulės spinduliai ir per didelis karštis gali pagreitinti jų nuvytimą. Norėdami prailginti gėlių gyvavimo laiką, pastatykite vazą vėsioje, šešėlyje esančioje vietoje. Laikykite jas atokiau nuo radiatorių, šildytuvų ir skersvėjų, kad palaikytumėte pastovią temperatūrą.·         Švelni priežiūra: Nedelsdami pašalinkite visas nuvytusias ar sudžiūvusias gėles, kad išvengtumėte etileno dujų gamybos, kurios gali pagreitinti senėjimo procesą. Švelnus puokštės papurtymas ir pertvarkymas taip pat gali padėti pagerinti oro cirkuliaciją ir išlaikyti gėlių šviežumą.·         Protingas išdėstymas: Apsvarstykite gėlių išdėstymą namuose. Laikykite jas atokiau nuo vaisių indų, nes vaisiai išskiria etileno dujas, kurios gali neigiamai paveikti gėlių šviežumą. Be to, venkite jas dėti šalia elektroninių prietaisų, kurie skleidžia šilumą.

Laikydamiesi šių paprastų patarimų, gėlių parduotuvėje įsigytas gėles galite paversti ilgai išliekančia gamtos grožio puošmena. Šiek tiek priežiūros ir dėmesio, jūsų puokštė ir toliau puoš jūsų erdvę ir kels nuotaiką, primindama apie nesenstančią gyvų gėlių eleganciją.