Į ką atkreipti dėmesį, kad maistas šunims būtų naudingas gyvūnui?

Subalansuota mityba ir kokybiškas maistas šunims yra labai svarbi jūsų šuns ląstelių priežiūrai ir augimui bei bendrai sveikatai. Išskyrus bet kokius specialius poreikius, su liga susijusius trūkumus ar veterinarijos gydytojo nurodymus, jūsų augintinis turėtų gauti visas jam reikalingas maistines medžiagas iš aukštos kokybės komercinio naminių gyvūnėlių ėdalo, kuris yra specialiai sukurtas atsižvelgiant į šiuos standartus.

Tačiau įvairaus amžiaus šunys turi skirtingus mitybos poreikius. Taigi, kiek – ar kiek mažai – turėtumėte maitinti savo keturkojį draugą ir ko reikia jūsų augintinio kūnui įvairiais gyvenimo etapais?

Šuniukų maitinimas

Jei esate atsakingas už šuniukų priežiūrą pirmaisiais jų gyvenimo mėnesiais, turėsite būti pasirengę perkelti juos nuo mamos pieno: pradedamas duoti įprastas vetslenis.lt maistas šunims (jauniems šuniukams). Laipsniško šuniuko priklausomybės nuo motinos pieno mažinimo procesas, žinomas kaip nujunkymas, paprastai turėtų prasidėti nuo trijų iki keturių savaičių amžiaus, o idealiu atveju jis visiškai baigiasi, kai šuniukui sukanka septynios ar aštuonios savaitės.

Suaugusio šuns šėrimas

Suaugusiems šunims reikia pakankamai maistinių medžiagų, kad patenkintų energijos poreikius ir išlaikytų bei atstatytų kūno audinius. Kiekis, kurį šeriate savo suaugusį šunį, turėtų būti pagrįstas jo dydžiu ir energijos išeiga. Gyvūnų aktyvumo lygis gali labai skirtis ir vaidins svarbų vaidmenį nustatant suvartojamų kalorijų kiekį.

Vyresnio šuns šėrimas

Šunys pradeda rodyti matomus su amžiumi susijusius pokyčius maždaug 7–12 metų amžiaus. Taip pat yra metabolinių, imunologinių ir kūno sudėties pokyčių. Kai kurie iš jų gali būti neišvengiami, o kiti gali būti suvaldomi laikantis dietos. Kokybiškas maistas šunims, kai jie yra vyresnio amžiaus, labai svarbus. Maitinant senjorą šunį, pagrindinis tikslas turėtų būti išlaikyti sveikatą ir optimalų kūno svorį, sulėtinti lėtinių ligų vystymąsi ir sumažinti jau esamas ligas.

Antsvorio turintys šunys

Viena iš dažniausiai pasitaikančių spąstų, kurių turėtų saugotis šunų tėvai, yra per didelis šėrimas. Bandymai apipilti mūsų šunis meile gausiai maitindami ir skaniais skanėstais yra saldūs, bet klaidingi. Šunims, kaip ir žmonėms, padidėjęs svoris gali sukelti sveikatos problemų. Keturkojį draugą būtinai palepinkite meile, o ne maistu!

vetslenis.lt maistas šunims yra subalansuotas, saugus ir veiksmingas produktas kuris sustiprins Jūsų augintinį ir jam labai patiks.