Press "Enter" to skip to content

Įdomūs faktai apie naujausias apšvietimo technologijas

Šiandien apšvietimo technologijų rinkoje mes galime stebėti tikrų tikriausius revoliucinius pokyčius. Dabar mes turime kur kas didesnę pasirinkimo laisvę, galime rinktis energiją tausojančius sprendimus ir suformuoti mūsų poreikius atitinkančias apšvietimo sistemas. Taigi, labai įdomu pažvelgti į kelias naujas daugelio iš mūsų gyvenimus keičiančias apšvietimo technologijas.

LED – mažesnės energijos sąnaudos

Egzistuoja viena svarbi priežastis, kodėl LED šviestuvai sunaudoja apytiksliai 80 % mažiau elektros energijos nei kaitrinės ar halogeninės lemputės – jie visą elektros energiją panaudoja sukurti matomai šviesai. Ir, žinoma, tai iš pirmo žvilgsnio skamba kaip savaime suprantamas dalykas. Tačiau šiuo atveju svarbiausiu veiksniu tampa būtent „matoma“ šviesa.

Visa LED lemputės suvartojama galia paverčiama šviesa, todėl nėra jokio energijos švaistymo. Tuo tarpu visos kitos lemputės generuoja daug šviesos, kurios mes negalime matyti, t.y. pastarųjų atveju tik 15 % sunaudotos energijos tampa mūsų matoma šviesa, o visa kita tampa „šalutiniu produktu“, kurio nematome. Be to, LED apšvietimas puikiai tinka ir įvairių meno dirbinių apšvietimui, nes jiems nekenkia, todėl šiandien tai yra pagrindinis muziejų ir meno galerijų pasirinkimas.

Reguliuojamas apšvietimas tampa išmanesnis

Saulės šviesa per amžius buvo žmonijos laikrodis, diktuojantis mūsų miego režimą ir nustatantis paros ritmą. Bėgant metams mokslas jau seniai įrodė, kad dirbtinis apšvietimas gali išbalansuoti šį mūsų vidinį laikrodį ir sutrikdyti mūsų miegą. Ekspertai rekomenduoja pritemdyti šviesas, kai ruošiamės miegoti, ir naudoti šiltą apšvietimą vietoje šalto, tokiu būdu imituojant saulėlydį.

Laimei, šiandien LED apšvietimas gali būti reguliuojamas, o pasirodančios naujos technologijos padeda sumažinti ir spalvos šviesos temperatūrą, kai apšvietimo intensyvumas yra sumažinamas. Toks apšvietimas ypač veiksmingai pasitarnauja tokiose būsto erdvėse kaip miegamasis ar svetainė.

Šviesos sensoriai gerokai patobulėjo

Nemaža dalis ekspertų skaičiuoja, kad apytiksliai 40 % elektros energijos sąskaitų sudaro apšvietimas, kuris veikia nenaudojamose būsto erdvėse. Laimei, šios problemos sprendimą gali pateikti šiuolaikiniai šviesos sensoriai, kurie eliminuoja būtinybę fiziškai įjungti ir išjungti šviesas. Be to, vienas didžiausių šviesos sensorių privalumų yra tai, jog jie gali veikti su laikmačiu, kurio pagalba nurodoma, kada šviesos turėti išsijungti. Pavyzdžiui, kai kas nors palieka kambarį, po nustatymo laiko šviesa automatiškai išsijungia, o jei iki tol kas nors vėl apsilanko kambaryje, laikmatis atsinaujina ir vėl ima skaičiuoti laiką iki kol šviesos turės būti išjungtos. Visa tai tampa ne tik patogesniu sprendimu, tačiau taip pat leidžia sutaupyti ir daug elektros energijos bei pinigų.

Apšvietimas gali prisitaikyti prie dienos šviesos

Tai yra ypatingai populiaru šiuolaikiniuose biuruose. Apšvietimas darbo metu vaidina labai svarbų vaidmenį, tačiau dienos šviesos dažnai nepakanka. Todėl šiuolaikiniai šviestuvai, kurie prisitaiko prie dienos šviesos, tampa labai veiksminga priemone, užtikrinančia optimalų apšvietimą bet kuriuo metu. Pavyzdžiui, saulėtą dieną apšvietimas automatiškai gali būti sumažintas iki 5-10 %, kai tuo tarpu debesuotą ir lietingą dieną apšvietimas gali būti padidintas iki 80-90 %. Tai užtikrina mažesnes elektros energijos sąnaudas ir optimalų vidaus patalpų apšvietimą.

Apšvietimo sistemos tampa vis populiaresnės

Šiuolaikinės technologijos padeda ne tik taupyti elektros energiją, tačiau taip pat pasižymi ir gerokai didesniu funkcionalumu bei ilgaamžiškumu, todėl visa tai tiesiogiai prisideda ir prie geresnės gyvenimo kokybės bei didesnio komforto. Apšvietimo valdymo sistemos gali palengvinti kasdienį gyvenimą ir suteikti daugiau lankstumo – jau nekalbant apie originalesnį ir jaukesnį būsto vidaus interjerą. Apšvietimo sistemų pagalba galima taupyti elektros energiją, veiksmingai apšviesti norimas būsto erdves ir patį apšvietimą valdyti gerokai lengviau, pvz., savo išmaniuoju telefonu ar planšete.

DAUGIAU: E-Sviestuvai.lt