Įdomūs ir daugeliui negirdėti faktai apie Čempionų lygą

UEFA Čempionų lyga yra kasmet vykstantis Europos futbolo turnyras, kuris pirmą kartą buvo surengtas dar 1955 m. Šis turnyras yra laikomas pačiu prestižiškiausiu pasaulyje. Pradžioje jis buvo vadinamas Čempionų taure, o 1992 m. jo pavadinimas pakeistas į Čempionų lygą.

Čempionų lygos metu yra pastebimas labai didelis futbolo fanų suaktyvėjimas, taip pat turnyro laikotarpiu didelio dėmesio sulaukia ir lažybos, žmonės ima dažniau lankytis šiuolaikiniuose sporto baruose ir nepraleidžia progos apsilankyti rungtynėse. Ir nors Čempionų lygos turnyras yra stebimas šimtų milijonų futbolo fanų visame pasaulyje, tikrai ne kiekvienas gali įvardinti pakankamai įdomių faktų.

„Real Madrid“ komanda yra laimėjusi daugumą turnyrų

Nuo pat 1955 m. tik 22 futbolo klubai sugebėjo laimėti Čempionų lygos turnyrą, iš kurių 13 kartų turnyrą laimėjo „Real Madrid“ komanda. Ir tai yra didžiausias tos pačios komandos laimėtas turnyrų skaičius visoje UEFA Čempionų lygos istorijoje. Be to, ši futbolo komanda sugebėjo Čempionų lygos turnyrą laimėti net penkis kartus iš eilės.

Istorinis 2019 m. Čempionų lygos finalas

2019 m. Čempionų lygos finalas visiems laikams buvo įrašytas į istoriją. 2019 m. pirmą kartą (skaičiuojant nuo 2013 m.) nei vienas Ispanijos futbolo klubas nepateko į UEFA Čempionų lygos finalą. Tai taip pat buvo septintasis kartas šio turnyro istorijoje, kai dvi futbolo komandos iš tos pačios asociacijos kovėsi dėl pergalės. Ir tai buvo „Liverpool“ futbolo klubo fanų metai, kadangi šis futbolo klubas sugebėjo laimėti turnyrą rezultatu 1-0.

Penkiems Anglijos klubams yra pavykę laimėti Čempionų lygos turnyrą

Čempionų lygoje dominuoja Anglijos klubai, kurie yra nuskynę ne vieną pergalę. Penki Anglijos klubai yra laimėję šį turnyrą. Tarp jų yra „Liverpool“ (kuris laimėjo net šešis kartus), „Manchester United“, „Nottingham Forest“, „Aston Villa“ ir „Chelsea“.

Pabaigai

Taigi, jei futbolas jums yra tikrų tikriausia aistra ir mylimiausia sporto šaka, o Čempionų lyga yra būtent tas futbolo turnyras, kurio niekuomet nepraleidžiate pro savo akis, šie faktai turėtų jums praversti ir praplėsti jūsų akiratį.