Press "Enter" to skip to content

Ieškant darbo užsienyje, būtina saugoti apgavysčių

darbas

Internete vis dažniau aptinkate darbo pasiūlymus, kuriuose minimas trumpalaikis uždarbis? Galvojate ar verta pabandyti tokį darbą? Dažniausiai tai būna sezoniniai darbai, už kuriuos gali būti siūlomas visai neblogas uždarbis. Tai Gali būti darbas užsienyje ar Lietuvoje. Žinoma, darbo pobūdis pasako daug ką, bet labiausia reikia žiūrėti ne į tai koks darbas, o į tai, kas tą darbą siūlo. Jeigu svarstote kokius privalumus turi trumpalaikis darbas užsienyje, tuomet skaitykite toliau – čia apibendriname trumpalaikio ir ilgalaikio darbo privalumus ir trūkumus.

Klabant apie trumpalaikį darbą kitose šalyse, jį dažnai renkasi žmonės, nenorintys visus metus dirbti. Paprastai kalbant, trumpalaikis darbas užsienyje gali aprūpinti pajamomis visiems metams. Aišku, kokį atlygį gausite priklausys nuo to, kaip dirbsite ir kur dirbsite. Jeigu radote patikimą darbdavį užsienyje, kuris dar ir moka adekvačiai, tuomet tikrai tikėtina, kad per trumpalaikį darbą galėsite uždirbti gana nemažus pinigus.

Dabar dažnai galima matyti pasiūlymus, kuriuose siūlomas trumpalaiki darbas Vokietijoje su apgyvendinimu, o tai yra vienas geresnių pasirinkimų. Matote, vykti toli nereikės. Sumažės išlaidos, nes patiems nereikės rūpintis būsto nuoma ir t.t. Tad, jeigu domina tokie darbo pasiūlymai, tuomet reikėtų atsižvelgti į įdarbinimo agentūrų pasiūlymus.

Kitas svarbus apsektas, į kurį būtina atsižvelgti – trumpalaikis darbas užsienyje gali ir negarantuoti visų socialinių garantijų. Matote, jeigu jūs dirbate kitoje šalyje, ten mokate mokesčius, vadinasi į Lietuvoje esančias socialines garantijas nepretenduojate. Kalba eina būtent apie darbo stažo skaičiavimą ir pensiją. Tuo labiau, jeigu jau ir galvojate apie trumpalaikį darbą užsienyje tai bent jau rinkitės legalų darbą, kad paskui dar ir problemų neprisidarytumėte su mokesčių inspekcija.

Pabrėžtina, kad daug žmonių darbo didžiulę klaidą rinkdamiesi nelegalų darbą. Paprastai kalbant, jeigu dirbate nelegaliai  t.y. nesudarę darbo sutarties ir pinigus gaunate į rankas, tuomet neturite jokių garantijų. Jūs galite dirbti mėnesį ir negauti atlyginimo, o paskui bus sunku įrodyti, kad jūs iš viso dirbote. Matote, jeigu norėsite kažkur kreiptis, tuomet teks viską įrodyti. Tad, jeigu jau ir norite dirbti, būtinai rinkitės legalų darbą.