Internetinių svetainių talpinimas – pagrindinė hostingo plano paslauga

hostingas

Užsisakydamos hostingo paslaugas įmonės ir privatūs asmenys turi tam tikrų tikslų. Dažniausias poreikis – patalpinti interneto svetainę. Bet hostingas yra kur kas platesnė paslauga, nei internetinių svetainių talpinimas.

Internetinių svetainių talpinimas – esminė paslauga

Iš užsisakančių hostingo paslaugas 98 proc. talpina interneto svetaines. Nesvarbu, ar tai asmeninis tinklaraštis, ar įmonės puslapis, ar naujienų portalas. Internetinė svetainė yra populiariausias talpinimo objektas.

Dažniausiai talpinama viena arba dvi svetainės. Dėl to ir klesti vadinamasis „shared“ hostingas, kai vartotojui skiriami resursai dalinami ir kitiems vartotojams, gavusiems paskyras tame pačiame virtualiame serveryje. 1 GB duomenų srautas yra pakankamas, tad paslaugos kaina šioje srityje yra tikrai nedidelė. Lietuvos hostingo paslaugų teikėjai įsigudrina viename virtualiame serveryje prijungti keliasdešimt tokių nedidelių planų. Lengvas uždarbis, nes nedidelėje rinkoje, kur lankytojų nėra daug ir didelis srautas negeneruojamas, tokios mažos kainos yra natūralu.

El. paštas

Dažnai hostingo paslauga užsakoma ne tik svetainei talpinti, bet ir el. paštui. Jei įmonė nedidelė ir realiai reikalingos 2-5 pašto dėžutės, to paties „shared“ hostingo visiškai pakanka. Bet jei el. paštų reikia daugiau, ieškoma kur kas galingesnio serverio. Tai didina paslaugos įkainius, tačiau ne itin dramatiškai. Ypač, jei dirbama biure, kur galima prijungti POP paštą (POP paštas nebūtinai laikomas serveryje, nes visi laiškai atsisiunčiami į kompiuterį.) IMAP pašto turėtojams reikia daugiau vietos, nes tada kelių metų senumo laiškai vis dar laikomi serveryje.

Yra nemažai atvejų, kai kuriama ne pašto dėžutė, o tiesiog peradresavimas į Gmail pašto paskyrą. Kaip kam patogiau.

Vidinis failų serveris

Nykstanti paslaugos rūšis. Nors yra nemažai priemonių susikurti tam tikrų failų serverį, tačiau daugelis naudojasi Microsoft siūlomais Office365 sprendimais. Ten įmonėms suteikiami terabaitai vietos, tad kodėl gi nepatikėjus failų OneDrive tarnybai. Hostingo paskyroje failų serveris kuriamas tik tada, kai visas biuras neturi mokamos Office 365 versijos.

Failus uždaruose serveriuose mėgsta kaupti ir fotografai, nors daugiausiai naudojamasi debesies talpyklų paslaugomis.

Socialinis tinklas

Didesnės įmonės turi vidinius socialinius tinklus, kuriuose dalinamasi bendrai įdomia informacija ir darbiniais duomenimis. Darbuotojai gali diskutuoti tam tikromis temomis, bendrauti asmeninėmis žinutėmis, dalintis savo nuotraukomis. Tai Facebook Pages analogas, tik jame daugiau privatumo. Dauguma darbdavių griežtų taisyklių neturi, todėl linkę leisti naudotis Facebooku, todėl vidinis socialinis tinklas nėra labai populiarus.

Internetinių svetainių talpinimas lietuviškame hostinge nėra itin didelio masto, nes rinka ne itin didelė.