Press "Enter" to skip to content

Įranga, kurią turi turėti kiekvienas fotografas

Nepaisant to, ar jūs esate patyręs fotografas, ar tik žengiate pirmuosius žingsnius fotografijos pasaulyje, labai naudinga ir pravartu visuomet su savimi turėti pačią būtiniausią fotografijos įrangą. Jei visada būsite tinkamai pasiruošę, nepraleisite svarbiausių akimirkų ir jas užfiksuosite pačiu tinkamiausiu būdu.

Kadangi fotoaparatas yra pagrindinė priemonė, kurią pasitelkia kiekvienas fotografas, į šį sąrašą jis nėra įtrauktas.

Suskleidžiamas kelioninis trikojis

Kad ir ką bemėgtumėte fotografuoti, jums neišvengiamai prireiks stabilizuoti savo naudojamą fotoaparatą. Todėl neatsižvelgiant į tai, kur vykstate, su savimi galite ir turėtumėte pasiimti suskleidžiamą kelioninį trikojį. Tai patogus ir praktiškas pasirinkimas. Toks trikojis neužims daug vietos, nebus sunkus ir taps nepamainomu fotografavimo proceso pagalbininku.

Nors šiuolaikiniai fotoaparatai yra funkcionalūs ir siūlo papildomas funkcijas fotografavimui nestabilioje padėtyje, yra situacijų, kuomet trikojis tampa vieninteliu ir pačiu geriausiu sprendimu. Trikojo naudojimo atveju nebereikia kelti sau jokio streso ir spėlioti, kaip fotoaparatas sugebės įamžinti svarbiausias akimirkas.

Atsarginės baterijos ir baterijų kroviklis

Tai yra vienos iš pačių svarbiausių kiekvieno fotografo kasdienybės sudedamųjų dalių, kurias būtina įtraukti į svarbiausios įrangos sąrašą. Ir nors patyrusiam fotografui gali atrodyti akivaizdu, kad jo krepšyje visuomet turėtų būti atsarginės baterijos ir baterijų kroviklis, pradedantieji neretai apie tai pamiršta.

Kai fotoaparato baterija išsenka, fotoaparatas tampa bevertis (tą patį galima pasakyti ir apie kamerą). Be to, kuo intensyviau naudojate savo fotoaparatą ir kuo daugiau funkcijų vienu metu pasitelkiate, tuo greičiau išsenka jo baterija. Todėl su savimi visada naudinga turėti pilnai įkrautas atsargines baterijas ir baterijų įkroviklį (ypač, jei planuojamos ilgesnės fotografavimo sesijos ar leidžiamasi į tolimesnę kelionę).

Atminties kortelių skaitytuvas

Nuotraukų peržiūrėjimas savo fotoaparato ekrane nėra pats veiksmingiausias sprendimas. Tai ne tik nepadeda suprasti, kokia yra tikroji nuotraukos kokybė, tačiau taip pat reikšmingai prisideda prie greitesnio baterijos išsekimo. Būtent todėl kiekvienas profesionalus fotografas su savimi turi ir atminties kortelių skaitytuvą, kurį gali bet kuriuo metu prijungti prie nešiojamo kompiuterio, planšetės ar išmaniojo telefono, tokiu būdu lengviau peržiūrint padarytas nuotraukas.

Nešiojamas išorinis kietasis diskas

Padarytų nuotraukų atsarginės kopijos – tai būtinybė. Net jei manote, kad jūsų įranga puikiai veikia, tai tikrai neapsaugo nuo nelaimingų nutikimų, kurių niekuomet negalime numatyti. Ir net jei jūsų nuotraukos yra nešiojamame kompiuteryje, tai neužtikrina jų saugumo. Nešiojamas išorinis kietasis diskas šiandien gali būti labai mažas, lengvas ir kompaktiškas, todėl jei norite būti tikri dėl savo nuotraukų išsaugojimo, išmintinga investuoti į šį įrenginį.

Objektyvų lęšių valiklis

Fotografuojama pačiomis įvairiausiomis oro sąlygomis ir labai skirtingose aplinkose, todėl nenuostabu, kad mūsų naudojami fotoaparato objektų lęšiai gali išsitepti ir ant jų gali patekti įvairių nešvarumų. Tai ne tik labai erzina fotografuojant, tačiau taip pat gali neigiamai paveikti ir galutinį rezultatą. Todėl kiekvienas patyręs fotografas žino, kad su savimi reikia turėti ir objektyvų lęšių valiklį. Tai padės pašalinti bet kokius nešvarumus ir dulkes.

Objektyvų lęšiai nėra brangus malonumas, o visų svarbiausia, kad jie užima labai nedaug vietos. Visada savo krepšyje turėdami valiklį, kuriuo galite nuvalyti objektyvų lęšius, būsite tikri, kad jums neteks susidurti su dideliais nepatogumais fotografuojant.

Ir tai tikrai nėra vienintelės fotografavimui skirtos ir kiekvienam fotografui reikalingos priemonės, tačiau jei turėsite šią įrangą, galėsite pagerinti nuotraukų kokybę ir palengvinti visą fotografavimo procesą.

Naudingais patarimais dalinasi fotoaparatų priedų parduotuvė.