Press "Enter" to skip to content

Iš kokių medžiagų gaminamos dėžutės maistui?

Kiekvienam atsakingam maisto išsinešimui pardavėjui svarbu ne tik patiekalų skonis ir įvairovė, bet ir tai, kokiose pakuotėse jis pateikia maistą. Be abejo, tai svarbu ir patiems pirkėjams, kurie kartais skiria netgi ypatingą dėmesį medžiagoms, iš kurių pagamintos maisto dėžutės ar vienkartiniai puodeliai. Nors visos oficialių gamintojų ir platintojų parduodamos pakuotės atitinka maisto saugos ir higienos reikalavimus, tačiau iš skirtingos medžiagos pagamintos pakuotės pasižymi skirtingomis savybėmis. Aptarkime dažniausiai naudojamas medžiagas ir ką verta apie jas žinoti.

Popierius

Iš popieriaus dažniausiai gaminamos maisto dėžutės ir vienkartiniai puodeliai. Šios pakuotės tinka tiek karštam, tiek šaltam maistui bei gėrimams, tačiau dažniausiai popierinės maisto dėžutės naudojamos ne aukštos temperatūros patiekalams. Ne sausam, bet drėgnam ar biriam maistui skirtos popierinės maisto dėžutės viduje padengtos PE sluoksniu, todėl yra atsparios drėgmei.  Taip pat iš popieriaus gaminami indeliai sriuboms, ledams, saldumynams ar sumuštiniams. Vienas iš popierinių maisto dėžučių privalumų – plačios gamybos technologijų galimybės. Šios pakuotės gali būti su permatoma plono plastiko dalimi, per kurią estetiškai matomas patiekalas. Dažniausiai popierinės dėžutės maistui gaminamos iš perdirbamo popieriaus, todėl yra draugiškos gamtai.

Plastikas

Plastikinės maisto dėžutės, palyginus su popierinėmis, yra tvirtesnės ir geriau išlaiko šilumą. Tai populiariausias variantas karštam maistui pakuoti. Kitas jų privalumas yra tas, kad kai kurios plastikinės maisto dėžutės gali būti naudojamos šildant maistą mikrobangų krosnelėje. Tai priimtina vartotojams, kurie neturi galimybės prieš šildant maistą perdėti jo į lėkštę. Plastikinės maisto dėžutės dažniausiai turi kelis skyrelius, kas leidžia estetiškiau ir patogiau supakuoti patiekalą iš kelių dalių. Dauguma plastikinių maisto dėžučių yra perdirbamos, tad taip pat nesukelia žalos gamtai.

Cukranendrių pluoštas

Iš cukranendrių pluošto gaminamos maisto dėžutės yra ekologiškos. Jos pilnai suyra aplinkoje ir gamtoje sudaro kompostą. Šių dėžučių karščio išlaikymo, sandarumo ir tvirtumo savybės labai panašios į plastikinių dėžučių savybes. Jos taip pat pritaikytos įvairiems poreikiams ir gaminamos vieno ar kelių skyrių.

Vieno geriausio ir visiems atvejams tinkamo varianto, iš kurios medžiagos pagamintas maisto dėžutes rinktis, tikriausiai nėra. Kiekvieno maisto tiekėjo poreikiai ir klientų lūkesčiai yra individualūs. Tad labai svarbu, kad ieškant savo favorito, atsižvelgtumėte, kurios maisto dėžutės bus patogiausios ne tik jums, bet ir jūsų klientams.