Press "Enter" to skip to content

Išmanios svarstyklės

elektroninės svarstyklės Inovacijų ir technologijų banga nepaliaujamai skverbiasi į žmonių gyvenimus, lengvina kasdienių darbų atlikimą bei suteikia visapusišką patogumą. Išmanieji telefonai, laikrodžiai bei kiti prietaisai jau oficialiai yra vadinami išmaniaisiais. Deja nors tai nėra oficialu, bet ir daugiafunkcinės elektroninės svarstyklės jau gali būti taip pavadintos, dėl įvairiapusiškų galimybių kiekio. Norint apžvelgti svarstyklių galimybes, pristatoma jų funkcijų klasifikaciją.

Tikslumas. Priešingai nei mechaninės svarstyklės, elektroninės pasižymi itin dideliu matavimo tikslumu. Net ir sveriant sunkius daiktus paklaida svyruoja tik nuo 5 iki 10 gramų.

Automatinis išjungimas. Tai funkcija padedanti sutaupyti baterijos energiją ilgo neveikimo atveju, jei pamirštama prietaisą išjungti rankiniu būdu.

Matuojamas ne tik svoris. Inovatyvūs ir jau plačiai paplitę svarstyklių modeliai leidžia paskaičiuoti ne tik kūno svorį, bet ir kaulų, riebalų, raumenų bei vandens procentinę dalį visoje kūno masėje. Tiesiog kilogramai nepasako nieko apie žmogaus tikrąją kūno sudėtį ir ar jis turi viršsvorio ar ne. Tam nustatyti, reikia žinoti, kokią dalį to svorio sudaro kiekviena medžiaga. Kartais net ir didelį svorį turintis asmuo gali būti lieknas ir dailių kūno formų, tik todėl kad jo masę sudaro ne riebalai, o raumenys.

Nustatomas KMI. KMI – kūno masės indeksas, nusako ar jūsų svoris atitinkamas, tokiam ūgiui. Šie duomenys yra registruojami net ir gydytojų kabinetuose, norint užtikrinti gerą paciento sveikatą, kuri gali būti pažeista dėl antsvorio ar perdėto liesumo.

Duomenų saugojimas. Modernios elektroninės svarstyklės gali saugoti asmens duomenis, tam tereikia susikurti savo asmeninį profilį, pristatyti amžių, ūgį bei, priklausomai nuo modelio, kitus duomenis. Tada kas kartą gaunama nauja informacija yra išsaugoma ir analizuojama. Taip galima stebėti kūno būklės pokyčių dinamiką.

Jungtis su kompiuteriu. Naujausi modeliai yra pritaikyti būti prijungti prie kompiuterių ir dirbti drauge su specialiomis programomis, kurių dėka vykdomas žmogaus kūno būklės stebėjimas. Tai labai naudinga intensyviai sportuojantiems, mėginantiems sulieknėti ar tiesiog nuolatos norintiems stebėti savo kūno būklę. Programos leidžia sisteminti, analizuoti turimus duomenis bei jų pagalba sudaryti, geriausiai kiekvienam asmeniui tinkamus, mitybos bei sporto planus.