Jei prireikia likviduoti įmonę…

įmonės likvidavimasIdėja, kurią norisi įgyvendinti. Nauja įmonė. Daug reikalų. Sėkmės nuojauta. Būsimas pelnas. Įmonės steigimas įkvepia. Deja, ne visada pavyksta patvirtinti posakį „einasi kaip iš pypkės“. Kai imama suvokti, jog laikas keisti situaciją, aktualumo įgauna procesas, kurio pavadinimas – įmonės likvidavimas.

Apie tai, ką reiškia „laikas keisti situaciją“ – straipsnio pabaigoje, tad skaitykite toliau.

Įmonės likvidavimas reikalauja žinių ir atsakingumo

Jei prireikia likviduoti įmonę, tenka spręsti ne vieną klausimą. Dažnai atsiranda mokestinė prievolė. T. y. labai tikėtina, kad įmonės likvidavimas = mokesčiai keliomis kryptimis (įmonei arba akcininkams).

Akivaizdu, kad patekus į tokią situaciją verta kreiptis į specialistus. Savo srities profesionalai padeda visus reikalus sutvarkyti šimto procentų tikslumu. Tai reiškia, kad kiekvienas mokestis ar bet koks procesas bus toks, koks ir turi būti.

Nemeluosime ir pasakysime tiesiai šviesiai: likviduoti įmonę – užduotis, kuri reikalauja ir žinių, ir atsakingumo. Tai nėra tas pats kaip nusipirkti duonos ar nusivalyti batus. Todėl rekomendacija aiški kaip niekas: susisiekite su profesionalais, kad laiką išnaudotumėte efektyviai ir reikalai netaptų didele našta.

Profesionalų indėlis

Kuo pasitarnauja profesionalai? Jie gali atlikti mokestinį vertinimą, iš kurio tampa aiškios visos mokestinės prievolės. Parengiami privalomi dokumentai (ne tik parengiami, bet ir pateikiami reikiamoms institucijoms).

Likviduojant įmonę norisi turėti patikimą atstovą. Tad puikiai suprantama, kodėl specialistai atstovauja Registrų centre, „Sodroje“ ir savivaldybėje.

Įmonės pastangos

Ne paslaptis, kad įmonės likvidavimas reikalauja ir asmeninių pastangų. Tai atsiskaitymas su kreditoriais, beviltiškų skolų nurašymas ir įmonės turto perdavimas akcininkams bei šio veiksmo užregistravimas apskaitoje.

„Laikas keisti situaciją“

Kaip žadėjome pradžioje, paaiškinsime, ką turime galvoje, kai teigiame „laikas keisti situaciją“. Kitaip tariant, kodėl įmonės likvidavimas apskritai gali būti aktualus.

Jis būna arba savanoriškas, arba priverstinis. Per daug nesigilinsime, tačiau pravartu paaiškinti, kas yra savanoriškas likvidavimas: susirenka akcininkai ir nusprendžia, kad veikla nutraukiama.

Jei įvykiai taip susiklostė, visuomet pagalbos ranką išties su įmonėmis dirbantys asmenys, kurių pastangos ne tik nuoširdžios, bet ir tikslingos. Tada kiekvienas etapas eikvoja kuo mažiau jūsų energijos.