,

Ką reikia žinoti prieš įsigyjant sėjamąją techniką?

Sėjimo darbai yra vieni svarbiausių žemės ūkyje. Nuo to, kaip kokybiškai buvo atliktas sėjimas, priklauso kokį derlių turėsite. Jeigu savo nedideliame darže viską galima atlikti rankomis, tai turint didelį ūkį be technikos neišsiversite niekaip. Jeigu jau prabilome apie sėjimo darbus, tai, savaime suprantama, kalba suksis apie sėjamąsias mašinas. Be jokios abejonės, išsirinkti reikiamą techniką Jums padės profesionalūs specialistai, tačiau ir patiems išmanyti kuo daugiau tikrai verta.

Sėjamosios mašinos pasirinkimo ypatumai

Taigi, Jums reikalinga tokia sėjamoji mašina, kuri užtikrintų kuo našesnį rezultatą. Paprastai specialistai pataria rinktis universalias sėjamąsias tuomet, jeigu auginate įvairių rūšių kultūras. Jeigu auginate tik vienos rūšies kultūrą – verta rinktis tą sėjamąją, kuri pritaikyta konkrečios kultūros auginimui. Bet kokiu atveju bet kuri sėjamoji mašina turi užtikrinti:

  • vienodo dydžio vagas dirvoje, vadinasi, vienodą sėklų gylį;
  • tolygų sėklų  pasiskirstymą;
  • purios dirvos nepatekimą ant sodinamo žemės ploto;
  • tolygų dirvožemio užbėrimą ant sėklų;
  • tolygų trąšų paskirstymą įterpiant sėklas į vagas.

Taigi, kaip supratote, labai svarbu pasirūpinti, jog sėjamoji turėtų ir trąšų išbarstymo funkciją. Visą sėjimo darbą galima atlikti iki galo. Taip sutaupoma ir laiko, ir pinigų.

Labai svarbus kriterijus sėjamajai – konstrukcijos plotis. Be to, papildomas sėklų bunkeris – taip pat didelis privalumas.

Renkantis sėjamąsias nepakenktų įvertinti ir dirvožemio savybes. Geras derliaus rezultatas priklauso nuo sėjimo mašinos našumo. Sėjamosios su diskiniais noragėliais tinkamiausios akmenuotam dirvožemiui, o plataus užgriebio sėjamąsias geriausia rinktis pagal dirbamo lauko dydį.

Sėjamoji technika ir sėjos būdai

Sėjamosios technikos pasirinkimui įtaką daro ir sėjos būdai. Jie skirstomi pagal dirvos įdirbimą sėjai ir pagal sėklų išdėstymą dirvoje. Pagal dirvos įdirbimą sėja gali būti įprastinė, minimaliai įdirbta ir tiesioginė.  Įprastinis –  sėklos įterpiamos į dirvą, kuri prieš sėją buvo arta, kultivuota ar akėta. Minimaliai įdirbta – sėklos įterpiamos į dirvą, kuri prieš sėją nebuvo arta, tačiau buvo kultivuota. Tiesioginė sėja –  sėklos įterpiamos į neartą ir nuo praėjusio derliaus neįdirbtą dirvą. Renkantis sėjamąją tikrai neverta nuvertinti sėjimo būdo reikšmės. Būtinai aptarkite tai su technikos pardavimo specialistais ir pasirinkite sau tinkamiausią sėjamąją.