Press "Enter" to skip to content

Ką reikia žinoti prieš perkant valytuvus automobiliui?

Kiekvienas automobilio vairuotojas laikas nuo laiko susiduria su situacijomis, kai lyjant lietui, automobilio valytuvai nesugeba tinkamai atlikti savo funkcijos taip ženkliai apsunkinant vairavimą. Neabejotinai tai yra signalas, jog atėjo laikas pasirūpinti naujais valytuvais. Jų tinkamas parinkimas padės užtikrinti gerą matomumą tiek per priekinį tiek ir per galinį automobilio langa net ir esant pačioms sudėtingiausioms vairavimo sąlygoms. Būtent dėl šios priežasties, jų pasirinkimui turėtų būti skiriamas tinkamas dėmesys. Tačiau toli gražu ne visi vairuotojai žino į kokius niuansus reikia atkreipti dėmesį ir pagrindiniu pasirinkimo kriterijumi būna atitinkamo automobilio modelio įvardijimas ant pakuotės. Tai pavyzdžiui Volvo vairuotojas greičiausiai nenupirks valytuvų, jei ant jų pakuotės nebus nurodytas vairuojamo automobilio modelis arba nesipuikuos gerai pažįstamas logotipas. Tai neabejotinai palengvina pasirinkimą, bet ar tik tuo ir skiriasi valytuvai?

Vienas pagrindinių skirtumų, kuriais pasižymi automobiliniai valytuvai – tai sezoniškumas. Kaip ir automobilio padangos, jie yra skirti vasaros ir žiemos sezonams arba gali būti universalūs. Pirmieji geriausias savo savybes atskleidžia šiltuoju metu laiku, antrųjų pranašumas yra darbas minusinėmis temperatūromis ir sningant, paskutinieji ganėtinai neblogai susitvarko su savo užduotimis bet kuriuo metų laiku, tačiau dažnai būna brangesni. Skirtumus tarp įvairiems sezonams skirtų valytuvų atsiranda dėl skirtingų gumos mišinių, kurie geriausiai atsiskleidžia būtent tomis oro sąlygomis, kurioms yra kuriami.

Perkant valytuvus reikėtų atkreipti dėmesį į valomosios juostos (gumos) kokybę. Ji turi būti vientisa, elastinga, tačiau pakankamai tvirta. Bet kokių nelygumų ar įtrūkimų buvimas gali byloti apie pasenusias prekes, netinkamas laikymo sąlygas arba gamybinį broką. Bet kuriuo atveju, tokių valytuvų įsigijimas nėra rekomenduojamas net ir esant ypač gerai kainai, nes gali apsunkinti matomumą vairuojant ir netgi sukelti avarinę situaciją.