Press "Enter" to skip to content

Ką samdyti: pradedantįjį ar profesionalų vestuvių fotografą?

Pasiruošimas vestuvėms dažniausiai yra smagus, bet kartu ir nemažai streso sukeliantis procesas, nes vienu metu reikia rūpintis ir derinti kelis dalykus. Vienas iš svarbiausių dalykų planuojant vestuves – išsirinkti vestuvių fotografą, kuris įamžins jūsų gražiausią šventę. Tačiau renkantis vestuvių fotografą kyla daug klausimų, ar užtenka tik vieno fotografo, ar verta rinktis labiau žinomą ir geras rekomendacijas turintį fotografą, o galbūt užteks tik pradedančiojo fotografo? Tad pasvarstykime, kurį fotografą verta samdyti, profesionalų ar pradedantįjį.

Kodėl verta samdyti pradedantįjį vestuvių fotografą?

Viena pagrindinių priežasčių, kurios nulemia, koks fotografas bus pasamdytas vestuvėms yra vestuvių biudžetas. Jei vestuvių biudžetas yra mažesnis, pravartu pasamdyti pradedantįjį vestuvių fotografą, nes jo įkainiai yra mažesni, nei jau pažengusio fotografo. Pradedančiųjų fotografų didelis noras išmokti puikiai fotografuoti, įgauti patirties ir gerų atsiliepimų motyvuoja savo darbą atlikti puikiai. Kartais pamačius vestuvių fotografijas net sunku atskirti, ar šventės gražiausias akimirkas fotografavo profesionalas, ar tik mėgėjas. Tačiau svarbu prisiminti ir tai, kad galutinis variantas ne visada gali jus pradžiuginti ir nuotraukos jums gali nepatikti. Pradedantieji fotografai neturi didelio vestuvių fotografavimo bagažo. Tad vargu ar jie galės pateikti ne mažą kiekį savo darytų nuotraukų kaip pavyzdžių. Tad jei jūsų vestuvių biudžetas yra mažesnis, tikrai verta pasvarstyti ir apie pradedantįjį fotografą, tačiau nevertėtų pamiršti, kad jie yra tik pradedantieji.

Kodėl verta samdyti profesionalų vestuvių fotografą?

Ne paslaptis, kad profesionalaus vestuvių fotografo paslaugos kainuoja tikrai ne mažus pinigus. Tad jei jūsų šventės suplanuotas biudžetas leidžia samdyti profesionalą, rekomenduojama taip ir padaryti. Jūs būsite užtikrinti, kad fotosesija praeis sklandžiai ir galutinis variantas bus nuostabus. Taip pat renkantis profesionalų fotografą, jūs galite pamatyti jo ilgo darbo rezultatus, peržvelgiant jo darytas nuotraukas. Bet to patyrę vestuvių fotografai noriai pasidalins savo patirtimi, patars kaip geriau suplanuoti tam tikrus šventės detales, kad nuotraukos išeitų kuo ypatingesnės. Taip pat jei jūs neturite didelės patirties pozuojant ir jaučiatės nepatogiai prieš objektyvą, profesionalas tikrai mokės jus pralinksminti ir atpalaiduoti, kad nuotraukose nesimatytų susikaustymo ir nežinojimo kaip atsistoti, kur žiūrėti.

Tad kurį fotografą rinktis?

Pasirinkti, kurį fotografą samdyti turite nuspręsti tik jūs patys. Pliusų ir minusų turi tiek profesionalai, tiek ir pradedantieji. Tad svarbiausia atkreipti dėmesį į šventei skirtą biudžetą, kaip norite jaustis fotosesijos metu ir kokio galutinio varianto tikitės.